Viekšniškiai susirūpino istoriniu malūnu

Viekšniškiai susirūpinę, kad malūno nuomininkas kultūros paveldo objektui neskiria pakankamai dėmesio. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybei priklausančiu Viekšnių malūnu beveik dvidešimt metų naudojasi verslo įmonė.  Viekšnių bendruomenė susirūpinusi: į Kultūros paveldo objektų registrą įtrauktu malūnu tinkamai nesirūpina nei nuomininkas, nei turto savininkas, nuolaidžiauja ir tai kontroliuojančios institucijos.
Reaguodama į viekšniškių pagalbos šauksmą ir Kontrolės komiteto siūlymus, Savivaldybės taryba sudarė komisiją, kuri turės išsiaiškinti situaciją ir teikti siūlymus dėl tolesnio malūno likimo.

Malūną nuomojanti UAB „Viekšnių malūnas“ šį objektą naudoja elektros energijai gaminti.
„Ir vietinių gyventojų, ir mano pozicija yra aiški – jis yra neprižiūrimas. Išspaudžiama maksimali nauda verslui, bet nieko neįdedama į kultūros paveldo objektą“, – situaciją „Santarvei“ komentavo Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Viekšniškiai susirūpino istoriniu malūnu”

  1. JO parašė:

    Viekšniuose yra galimai susiformavusi nuomonė,kad kai Viekšniai priklausė N.Akmenės savivaldybei tai viskas jiems klojosi kaip iš pypkės ir tvarkėsi Viekšniai kuo puikiausiai.Tik prisiminus,kad Viekšnius perėmus Mažeikių savivaldybei miesto centre buvo pakloti nauji trinkelių šaligatviai,naujas asfaltas,kad vaistinė turėjusi kiaurą stogą yra užklota nauju, aviatoriaus pradininko muziejus visiškai restauruotas,suklypusi biblioteka atkelta naujam gyvenimui,gimnazija puikuojas nauju stadionu,laisvalaikio slėnis vasaros nauja estrada,miestas jau turi vandenvalos tinklus ir t.t. staiga viskas pamirštama ir vėl sena gaidelė….kai Viekšniai priklausė ne nuo Mažeikių savivaldybės tai…..??? O Viekšnių malūną jei neklystu išnuomavo su nostalgija prisimenama N.Akmenės savivaldybė…….ir tos nuomos pasekmės šiandien bado akis.

  2. Slgitas parašė:

    Zinoma įžymus miestelis bet apsileidę , tokį paminkla pavertė apleistu ir aplinka netvarkinga. Turėtų būti traukos vieta kur Vieksniuise malonu pažiūrėti ir prisiminti istorija. Seniūnas turėsit daug vargo su tais apsileidėliais , juk nuomos sąlygose buvo numatyta sutvarkyti ir įrengti muziejų , bet ne imitacija atlikti, tai dabar lauk iš Viekšnių tokius nenaudėlis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*