Viekšnių bibliotekoje – popietė „Augalų magija“

Prie arbatos puodelio buvo aptarti sveikos gyvensenos klausimai.

Viekšnių bibliotekoje vyko popietė „Augalų magija“, skirta Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
Seimas 2020-uosius yra paskelbęs vaistinių augalų tyrinėtojos, žinomos visuomenės švietėjos vaistažolių panaudojimo sveikatai stiprinti klausimais, habil. biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės metais.
Šiuo metu, rudenį, kai žmones kankina peršalimo ligos ir pasaulyje siaučia koronavirusas, ypač svarbus žmogaus imuninės sistemos stiprinimas. Gamta, ir pirmiausia augalai, yra tos priemonės, kurios geriausiai padeda sustiprinti imunitetą. Daktarė E. Šimkūnaitė yra pasakiusi: „Kai pasaulis atsiduria kritinėje būsenoje, laikas pasižiūrėti, kur mūsų šaknys.“

Bibliotekininkė R. Vilkaitė pristatė spalvingą žolininkės biografiją.

Popietės dalyviams buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose pateikta E. Šimkūnaitės biografija, svarbiausi gyvenimo įvykiai, išleistos knygos. Taip pat buvo parodyta ištrauka iš režisieriaus H. Šablevičiaus filmo „Žiniuonė“.
Vaišinantis pagal garsiosios daktarės receptą pagaminta arbata, buvo prisimintas E. Šimkūnaitės apsilankymas Viekšniuose, diskutuojama apie sveiką gyvenseną. Aptartas klausimas, ar sveikas gyvenimo būdas yra mada, ar būtinybė. Šiuo klausimu visi dalyviai turėjo savo nuomonę. Dauguma pritarė, kad viską reikia daryti su saiku.
„Sveikatą turime visam gyvenimui tik vieną, tad stenkimės, kad sąmoningai ar nesąmoningai neatsistotume ligos pusėje. Gydytis – ne kortomis lošti, rizikuoti nevalia“, – rašė E. Šimkūnaitė.
Rasa VILKAITĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Popietė skirta E.Šimkūnaitės 100- osioms gimimo metinėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*