Viekšnių gimnazijos antrokams – susitikimas bibliotekoje

Nuotraukos Snieginos Chriščinavičienės, Henritos Kateivienės

Į Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Viekšnių filialą buvo pakviesti Viekšnių gimnazijos 2 b klasės moksleiviai ir jų mokytoja Henrita Kateivienė.
Lankytojams buvo papasakota apie Viekšnių filialo dalyvavimą Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos projekte „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“, kurį remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“, supažindino su naujai iš projekto lėšų įsigyta įranga, jos panaudojimo galimybėmis.
Skaidrėmis buvo pristatyta Rositos Makauskienės eilėraščių knygelė „Svajonių kalnas“. Vaikai sužinojo apie autorę, jos poeziją, buvo perskaityta visa knyga, atkreiptas dėmesys į nesuprantamus žodžius, išaiškintos jų prasmės, aptarti kiekvieno eilėraštuko personažų poelgiai ir veiksmai.
Aptarus knygą, vaikai klausėsi poros didaktinių pasakų. Jose mokoma, kaip galima, pasinaudojant nuo gimimo gautais „ginklais“ – balsu ar kūno kalba – pakovoti už save, atsilaikyti prieš pažeminimą, pajuoką, patyčias.
Bibliotekos filiale vaikai susipažino su naujomis knygomis. Vieni palinko prie šmaikščių, juokingų knygelių, kiti susidomėjo enciklopediniais leidiniais, o mergaičių būrelis vartė knygeles apie lietuvių šventes ir papročius.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Viekšnių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Snieginos Chriščinavičienės, Henritos Kateivienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto