Viekšnių gimnazijos pirmokai lankėsi bibliotekoje

Snieginos Chriščinavičienės nuotr.

Trečiadienį Viekšnių gimnazijos 1b klasės moksleiviai ir jų mokytoja Ona Noreikienė buvo pakviesti į Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Viekšnių filialą.
Renginio tikslas buvo supažindinti vaikus su vaikų knygų fondu, jų amžiaus grupei skirta literatūra, esančia bibliotekoje. Taip pat buvo siekiama pristatyti knygelių skolinimosi į namus sąlygas, naujausias bibliotekos knygas, enciklopedijas bei aplankyti šalia bibliotekos įkurdintą profesorių Mykolo, Viktoro ir Vaclovo Biržiškų ekspoziciją.
Pirmiausia bibliotekininkė pristatė moksleiviams skiemenuotą Tado Hillso knygelę „Kaip Rikis rašė istoriją“, kurioje autorius labai įdomiai pasakoja apie šunelį Rikį, užsimaniusį parašyti istoriją.
Moksleiviams ši istorija patiko. Jie patys bandys ateityje ką nors panašaus atlikti. Šie moksleiviai labai žingeidūs ir labai daug dirba, nors yra tik pirmokėliai.
Po to susipažinome su kitomis bibliotekos naujausiomis knygomis, skirtomis jų amžiui. Vaikai skaitė knygeles, vartė enciklopedijas, dalijosi su mokytoja įspūdžiais apie patikusias knygas. Sužinojo, kad, pritrūkus namuose ar gimnazijos bibliotekoje knygų, galima jų pasiskolinti iš šios bibliotekos. Jie čia visada laukiami.
Vėliau aplankėme profesorių Biržiškų ekspoziciją, o sugrįžus į biblioteką vaikų mokytoja O. Noreikienė du klasės mokinius apdovanojo, nupirkdama jiems skaitytojų bilietus: vieną mergaitę už tai, kad daug skaito, o berniuką – už pavyzdingą elgesį renginio metu.
Teminis renginys buvo naudingas ir prasmingas. Vaikai sužinojo kelią į Viekšnių miesto filialą, pabuvojo knygos pristatyme, susipažino su naujausiomis knygomis, įgijo naujų bendravimo įgūdžių. Mokytoja O. Noreikienė ir jos moksleiviai labai išradingi ir tikėtina, kad išeidami išsinešė ir naujų minčių.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto