Viekšnių jaunieji šauliai tęsia pirmtakų tradicijas

Jaunieji šauliai daug keliauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose. Nuotrauka iš būrelio archyvo

Jau nemažai metų Viekšnių gimnazijoje vyksta aktyvi jaunųjų šaulių būrelio veikla. Tampa tradicija čia rengti Žemaitijos jaunųjų šaulių sporto žaidynes, paaugliai ugdomi patriotizmo dvasia.

Traukia romantika ir žygiai

Jau šeštus metus 801-osios šaulių kuopos jauniesiems Viekšnių būrelio šauliams vadovaujantis Antanas Šliažas pažymi: prieš pradedant vadovauti šiam būreliui, jis jungė tik 12 jaunųjų šaulių. Šiuo metu jų skaičius išaugęs iki 60, mergaičių ir berniukų čia yra per pusę, ir, kaip pažymėjo vadovas, mergaitės yra aktyvesnės būrelio narės.
Kas lemia tokį spartų būrelio augimą, vadas pasakyti negalėjo. Jo teigimu, patriotiniam ir kariniam jaunimo ugdymui jis atiduodąs visą „dūšią“, gal vaikai jaučia ir renkasi tai, kas, jų manymu, yra tikra.
„Daug kas priklauso ir nuo jaunimo vadovo – iki manęs viekšniškių jaunųjų šaulių pradininkas buvo jų vadas Kęstutis Vitkauskas, kuris sugebėjo šauniai dirbti, pritraukti vaikus. Man liko tik tęsti jo darbą ir tobulinti.
O ir kaip vaikai nenorės žygių, naktinių stovyklų, sporto varžybų? Juk tai ne tik romantika, bet ir nauda, atsiminimai visam gyvenimui“, – kalbėjo jaunųjų šaulių būrelio vadas.
Nors į jaunuosius šaulius priimami paaugliai nuo vienuolikos metų, tačiau Viekšnių būrelyje yra ir jaunesnių, ateina net pirmokai.
Pasak A. Šliažo, su pačiais jauniausiais jis dirba atskirai – šaulių veikla juos reikia sudominti kitokiais būdais – žaidybine forma, vien pavyzdžiui, parodžius ginklą, pakalbėjus apie jo galimybes ir panašiai.
Sulaukę aštuoniolikos, jaunieji šauliai papildo šaulių gretas, ne vienas viekšniškis tęsė tokią veiklą.

Vyksta kartų kaita

Viekšniuose jau trečius metus iš eilės rengiamos jaunųjų šaulių žaidynės. Šiemet jose varžėsi apie du šimtus dalyvių iš viso Žemaitijos regiono.
Pasak jaunųjų šaulių vado, žaidynių programoje buvo ir specifinės rungtys: šaulių estafetė, virvės traukimas, vasaros biatlonas.
„Didelio susidomėjimo, intrigos ir emocijų sulaukė kliūčių ruožo rungtis – kliūtis reikėjo įveikti užsidėjus patamsintais stiklais dujokaukę. Visos mūsų rungtys orientuotos į judrumą, kad vaikai daugiau judėtų, varžytųsi. Man fantazijos užtenka, galiu sugalvoti įvairiausių rungčių, bet rinktinės vadas patarė atsižvelgti į tai, kad vyksta respublikinės jaunųjų šaulių varžybos. Reikia, kad vaikai iš Žemaitijos išbandytų save rungtyse, kurios yra įtrauktos ir į šių žaidynių programą“, – šiek tiek apgailestavo viekšniškis.
A. Šliažo manymu, jo auklėtinių pasiekimai dar pasirodys. Anksčiau viekšniškiai pelnydavo ne vieną apdovanojimą, tačiau jie užaugo, dabar auginama nauja jaunųjų šaulių karta, kuri kol kas aukštų pasiekimų neturi, tačiau, vado teigimu, jie ne už kalnų – jau dabar žaidynėse, kliūčių ruože, viekšniškiai pelnė pirmą vietą.

Vadina „šimtmečio“ vaikais

Būrelio vadas pasidžiaugė: jis gali pasitikėti visais savo „šimtmečio“ vaikais, tačiau yra tokių aktyvių, kuriuos norisi pažymėti: tarp vyresniųjų kitiems pavyzdį rodo Ramūnas Veselis, Martynas Gabalis, Darjana Vilimaitė, tarp jaunesniųjų – Šarūnas Macijauskas, Vanesa Kugrytė, Gabrielė Norvaišaitė.
„Suprantu, kad po mokslo metų vaikai yra gal kiek pavargę. Ir ne tik nuo mokslo, bet ir nuo įvairių renginių, tad juos paleidau vasaros poilsio. Tačiau jau rugpjūtį numatytas pirmasis renginys – kartu važiuosime į stovyklą Balsiuose, kur vyks jaunųjų šaulių pirmosios ir antrosios pakopos kursai. Norėtume ir daugiau vaikų išsivežti į stovyklą, tačiau mus riboja dešimties vietų limitas. Teks tuo ir tenkintis“, – artimiausiais planais pasidalijo A. Šliažas.
Rugsėjį prasidės nauji mokslo metai ir tradiciniai renginiai: aktyviai jaunųjų šaulių pagerbiama Sausio 13-oji, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Lietuvos kariuomenės diena, nebus apsieita ir be jau keletą metų vykstančios naktinės stovyklos, kurioje šiemet dalyvavo taip pat apie pora šimtų jaunųjų šaulių.

Ugdo charakterį

Kas vaikus traukia į jaunuosius šaulius? Pasak A. Šliažo, reikia pamatyti, kaip vaikams žiba akys, kai yra pranešama apie šaudymo varžybas.
„Vien tas pasivaržymas, tos emocijos, tas noras būti geriausiu vilioja juos čia. Kitas dalykas, kas man net yra keista, – juos traukia ir rikiuotės pratimai, žygiavimas jiems sukelia norą būti kartu, pasididžiavimą“, – sakė būrelio vadovas.
Vaikus traukia ir drausmė – gyvuoja abipusis draugiškas susitarimas, kad tas, kuris būrelio vadą pavadina mokytoju, privalo atlikti dešimt atsispaudimų.
„Manau, jie supranta, kad drausmė, darbas kolektyve tikrai padės ateityje. Pakviesdamas į kokį nors susitikimą, aš dažniausiai stebiu, kaip jie renkasi, pasižiūriu, ar ateina laiku, pasakau savo pastabas. Tai irgi ugdo vieną iš pagrindinių charakterio savybių, kuri ateityje pravers, – punktualumą“, – kalbėjo būrelio vadas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content