Viekšnių puodžiai įamžinti jau antrame filme

Vitalijus Baltutis kvietė mažeikiškius atvykti į Viekšniuose per Žolinę vykstančią „Molio šventę“ – ten galima pamatyti visą molinių indų gamybos procesą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių švietimo centre pristatytas Ventos regioninio parko direkcijos užsakymu sukurtas mokomasis filmas „Raugo keramika“, pasakojantis apie molinių indų žiedimą Viekšniuose. Tai jau antroji filmuota medžiaga, atskleidžianti puodžių amato paslaptis, – prieš kelerius metus  viekšniškiai yra sukūrę filmą „Puodininkystė Viekšniuose“.

Komentuojama žemaitiškai

Pagrindinis šio pusvalandį trunkančio filmo herojus – viekšniškis keramikas Vitalijus Baltutis –  demonstravo, kaip minkomas molis ir iš jo formuojamas indas, kaip vyksta jau padarytų indų degimo darbai ir galiausiai, kaip jie užgrūdinami natūraliame rauge ir vandenyje.
Visą savo darbo procesą keramikas komentavo žemaitiškai, savo gimtąja tarme jis bendravo ir su atėjusiais į filmo pristatymą mažeikiškiais.
Prieš filmo demonstravimą V. Baltutis pasakojo, kad filmuotos medžiagos buvo daugiau nei trys valandos, tad iš to reikėjo atrinkti pačią esmę, kuri sutilptų į pusės valandos trukmės filmą. Tokia trukmė patogi filmą demonstruojant mokiniams: pamokos laiko užtenka ir filmui pademonstruoti, ir  jį aptarti.
„Į tokį filmą neįmanoma sudėti visko, ko norėtum, taigi smulkmenų teko atsisakyti. Daug vietos palikta savaime po filmo kylantiems klausimams. Svarbiausi filme rodomi dalykai – dirbinio darymo būdai ir raugo atlikimo technika“, – kalbėjo viekšniškis.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto