Viekšniuose atskleista nelegali šunų veisykla

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Visą savaitgalį skirtinguose Lietuvos rajonuose susivieniję žmonės dalyvavo išaiškinant nelegalias šunų veisyklas, kuriose baisiomis sąlygomis laikomi ir dauginami keturkojai.
Pirmadienį nelegalus šunų veislynas likviduotas ir Viekšniuose.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento Mažeikių skyriaus specialistai, Mažeikių gyvūnų globos draugijos atstovai pirmadienį vyko į Viekšnius. Jų žiniomis, šiame mieste galimai veikia nelegalus veislynas.
Veislynas iš tiesų buvo aptiktas, o jame rasta apie 30 neprižiūrėtų didesnių ir mažesnių šunų, daugelis jų ligoti, žaizdoti.
Mažeikių gyvūnų globos draugijos vadovė Daiva Radzevičienė pirmadienį „Santarvei“ sakė, kad mūsų rajonas, kalbant apie nelegalius gyvūnų daugintojus, nėra išimtis iš taisyklės. Yra ir veisiančiųjų, ir perkančiųjų.
„Ir ko norėti, jei, pavyzdžiui, už papiljono veislės šuniuką sumoka 50 eurų, kai legaliame veislyne gimęs tos veislės šuniukas kainuoja kelis šimtus eurų. Tikrai toliau šitaip nebegalima. Todėl žmonės visoje Lietuvoje ir sukilo į kovą. Ir nereikia galvoti, kad problema dėl nelegalių gyvūnų veisyklų yra kažkur aplink, kituose rajonuose, o pas mus nėra. Yra. Tik gal jos mastai mažesni“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Gyvūnus globojančios nevyriausybinės organizacijos atstovė tvirtino: vien tik gyvūnų globėjų draugijos negali pakeisti situacijos ir išspręsti problemų. Tam reikalingi ir griežtesni gyvūnų gerovę reglamentuojantys įstatymai, ir kitoks visuomenės požiūris.
„Mes realiai susiduriame su tuo, kad niekam iš institucijų Lietuvoje gyvūnų gerovė neįdomi.
Mes patys, net jei ir tikrai žinome, kad vienoje ar kitoje vietoje yra nelegaliai veisiami gyvūnai, eiti į tą teritoriją negalime. Pavyzdžiu gali būti kad ir Širvintų atvejis. Norintys kankinamus gyvūnus apginti žmonės, prašydami institucijų specialistų pagalbos, turi įrodinėti, kad ten ta problema tikrai yra“, – sakė D. Radzevičienė.

Plačiau – penktadienio „Santarvėje“.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

5 Atsakymai į “Viekšniuose atskleista nelegali šunų veisykla”

 1. Žemaitis parašė:

  Eiliniai rimkienes šou elementai ….

 2. Mazeikiete parašė:

  Lina, kada vėl artimiausiu laiku vyksi tarnybiniu transportu į Vilnių konservatorių partijos susirinkimą?
  Palik šunų globą N. Repšiui ir Petriukui N,,kurie už tai pagal pareigybę atsakingi. Ant šunų į Seimą neišjosi.

 3. Rita parašė:

  Vargšai šuniukai . Širdis verkia matant taip apleistus , bet prieglaudoj ar bus geriau … duok dieve gerus , mylinčius šeimininkus ir šiltus , sočius namučius kiekvienam nuskriaustajam keturkojui angeliukui .

 4. Jonas parašė:

  Rimkienes blevyzgavimai:D Noreciau pamatyt kokiom salygom paimti tie gyvunai gyvens:D sou pudrint smegenis tautos aviu galvoms;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*