Viekšniuose įteiktos tradicinės „Gerumo angelo“ nominacijos

Keramikės Ilonos Jonušienės sukurtas „Gerumo angelo“ statulėles pašventino Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Stasys Toleikis. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Trečiadienį baigėsi šešias dienas vykęs ir šeštus metus iš eilės Viekšnių kultūros centro darbuotojų organizuotas „Viekšnių kultūros vakarų“ renginių ciklas.
Valstybės dieną Viekšniuose atidengta atminties įprasminimo skulptūra „Vilties angelas“, o Viekšnių seniūnijos teritorijoje įsikūrusių bendruomenių atstovams, žmonėms, savo darbais garsinantiems savąjį kraštą, įteiktos „Gerumo angelo“ statulėlės.

Pirmos šešios liepos dienos

Šiemet suėjo 230 metų, kai Viekšniams suteikta laisvojo miesto privilegija. Šią sukaktį viekšniškiai ir miesto svečiai jau minėjo anksčiau vykusių renginių metu, tačiau ji nebuvo pamiršta ir liepos 1–6 dienomis surengtų „Viekšnių kultūros vakarų“ renginiuose.
O jų buvo įvairių – nuo ekskursijos po miestą, edukacinio užsiėmimo iki poezijos skaitymų, kino filmų peržiūrų, spektaklių.

Baigiamasis „Viekšnių kultūros vakarų“ renginių ciklo renginys visada sutampa su liepos 6-ąja – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) diena.
Vidurdienį viekšniškiai rinkosi į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurioje buvo aukojamos šv. Mišios.

Atidengta skulptūra

Viekšniškis Vilmantas Lukauskas, pasitelkęs Tryškiuose gyvenantį bičiulį menininką Stanislovą Jankų, Viekšniuose įgyvendina įvairias kūrybines idėjas – rengia parodas buvusios universalinės parduotuvės languose, sukūrė, pagamino ir prie senojo malūno įrengė lankytojų asmenukes paįvairinančių figūrų, bažnyčiai padovanojo savo rankomis padarytą kryžių ir paveikslų.

Nuotraukoje – skulptūros sumanytojas Vilmantas Lukauskas,
vicemerė Rūta Matulaitienė, Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius
ir menininkas Stanislovas Jankus.

O šiemet V. Lukauskas inicijavo atminties įprasminimo skulptūrą „Vilties angelas“. Skulptūros eskizus ir maketą padarė ir visokeriopai talkino S. Jankus ir būrys geranoriškų Viekšnių krašto žmonių.
Skulptūra pastatyta Bažnyčios gatvėje, tarp pastato, kuriame įsikūręs Viekšnių maltiečių vaikų dienos centras ir Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.

Pasak „Vilties skulptūros“ sumanytojo, ji sukurta siekiant įprasminti ukrainiečių kovą už jų šalies laisvę, priminti žmonėms apie tai, kad netoli nuo tos vietos, kurioje dabar yra pastatyta skulptūra, buvo senos, pamirštos kapinės, stovėjo koplyčia.

Kasmet įteikia šešias nominacijas

Vakare viekšniškiai ir miesto svečiai rinkosi į vasaros estradą, į „Gerumo angelų“ įteikimo šventę.
Kasmet šie apdovanojimai skiriami pagal 6 nominacijas, nominantus ir laureatus renka Viekšnių seniūnijos teritorijoje esančių kaimų bendruomenių nariai.
Šiemet „Gerumo angelo“ skulptūrėlė, kaip paskatinimas prisikelti, sėkmingai gyvuoti, įteikta visai Gyvolių kaimo bendruomenei.
Palnosų kaimo bendruomenės nariai nutarė nominaciją skirti Palnosuose gimusiam, užaugusiam ir po kurio laiko čia šeimą parvežusiam Audriui Lukoševičiui.

„Tai Žmogus iš didžiosios raidės. Jis – mylintis ir mylimas vyras, atsakingas ir nuoširdus trijų vaikų tėtis, rūpestingas sūnus. Kiekvienas palnosiškis žino: ištikus bėdai ar prireikus pagalbos, visada gali kreiptis į Audrių, ir problema bus išspręsta. Jis daug dirbantis žmogus, tačiau visada vietoj poilsio ar atokvėpio minutės pasirinks pagalbą ar iniciatyvą puoselėjant Palnosų kaimo tvarką. Jis – pirmoji pagalba bendruomenės pirmininkui, rašant projektus ar sprendžiant ūkiškus kaimo reikalus. Vienas iš pirmųjų inicijuoja aktyvias kaimo veiklas, švenčių ruošimą ir dalyvavimą jose“, – taip pagarbą ir padėką A. Lukoševičiui išreiškė palnosiškiai.

Pagerbė aktyvius bendruomenių narius

Pakalupio bendruomenės nariai nutarė, kad už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą bei nuoširdų rūpestį Pakalupio seniūnaitijos gyventojais „Gerumo angelas“ turi atitekti Pakalupio seniūnaičiui Ignui Vidmantui.
Užventės bendruomenė nominaciją skyrė ilgametei bendruomenės pirmininkei Birutei Jonkuvienei už jos nuoširdų atsidavimą darbui, norą burti bendruomenės narius, iniciatyvumą, ramų, taktišką bendravimą.
Kapėnų kaimo bendruomenės nariai nominaciją skyrė padėkodami Genovaitei ir Vytautui Balčiūnams. Jie įkūrė bendruomenę ir ją puoselėjo. Abu yra iniciatyvūs bei veiklūs bendruomenės nariai.

Valstybės dienos koncerte Viekšnių vasaros estradoje – ansamblis „Vinkšna“.

Viekšnių bendruomenė apdovanojimui pasiūlė Vilmą Beržinienę, kuri atsakingai atstovauja viekšniškių interesams seniūnijoje ir savivaldybės institucijose, aktyviai dalyvauja savivaldybės institucijų sprendimų svarstymuose, susijusiuose su jos atstovaujamos bendruomenės viešaisiais interesais. Vilma skatina gyventojus prižiūrėti savo gyvenamą vietovę, rūpinasi bendruomenės nariais, visada užbaigia pradėtus darbus.
Nuotr. iš Savivaldybės administracijos ir Viekšnių bendruomenės archyvų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto