Viekšniuose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Bendradarbiaujant su Viekšnių kultūros centru sukurtas sveikinimas Lietuvai.

Viekšnių gimnazijos mokytoja Sonata Mylienė ir bibliotekininkė Rasa Vilkaitė pravedė nuotolinę integruotą pamoką 2a klasės mokiniams. Vaikai pristatė surinktą informaciją apie Lietuvos valstybės atkūrimą, Vasario 16-osios Aktą, įžymias asmenybes.
Bibliotekininkė antrokams buvo paruošusi skaidres, kuriose pateikta informacija apie viekšniškį, 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Mykolą Biržišką. Vaikams pristatyta kraštiečio biografija, jo tėvo, daktaro Antano Biržiškos, brolių Vaclovo ir Viktoro svarbiausi darbai. Papasakota, kaip Viekšniuose atsirado Sveikatos namai, veikiantys iki šių dienų, kuo mums svarbi M. Biržiškos parašyta knyga „Anuo metu Viekšniuose ir Šiauliuose“. Mokiniams buvo labai įdomu, kaip mažo miestelio istorija siejasi su didžiaisiais Lietuvos istoriniais įvykiais.
Po pristatymo mokytoja vaikams pateikė klausimų. Antrokų atsakymai buvo labai išsamūs, pagrįsti išklausytu pasakojimu.
Kalbėti apie tokius dalykus su vaikais labai svarbu, nes meilę savo gimtajam kraštui būtina ugdyti nuo vaikystės. Prasminga vaikams pasakoti apie tėvynę, ją garsinusius žmones, apie tautos papročius ir tradicijas. Vaikystėje įgytos žinios apie savo gimtinę ilgam įstringa į atmintį ir stipriais saitais susieja su savo žeme ir žmonėmis.

Nuotolinė integruota pamoka. Signataras Mykolas Biržiška. Dešinėje – Viekšnių gimnazijos 2a kl. mokiniai

Bendradarbiaujant su Viekšnių kultūros centro darbuotojais, sukurtas vaizdo įrašas „Čia gimtinė mana“, kuriame nufilmuotas sveikinimas Lietuvai Valstybės atkūrimo dienos proga. Vaizdo įraše bibliotekininkė priminė M. Biržiškos nuopelnus Lietuvai ir gimtajam kraštui. Nors ir būdamas toli nuo tėvynės, gyvendamas emigracijoje, M. Biržiška vis mąstė, kaip Viekšnius paversti visos Žemaitijos kultūros centru. Signataro meilė Viekšniams tik įrodo, kad visai nesvarbu, ar gimtoji vieta yra didelis miestas, ar mažas kaimelis, svarbiausia, kad tai – mūsų gimtinė. Savo gimtą vietą reikia besąlygiškai branginti, nepamiršti jos ir skirti svarbią vietą savo širdyje.
Mažeikių viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo „Facebooko“ paskyroje parengta virtuali Viekšnių gimnazijos pirmokų piešinių ir eilėraštukų paroda „Mano gimtinė – Lietuva“.
Renginius inicijavusieji dėkoja Viekšnių kultūros centrui, Viekšnių gimnazijos mokytojoms Sonatai Mylienei ir Violetai Gurskienei už bendradarbiavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto