Viekšniuose prasideda kultūros vakarai

Viekšniuose gyvuoja tradicija: pirmąją liepos savaitę čia vyksta „Viekšnių kultūros vakarai“.
Šįvakar prasidėsiantis renginių ciklas bus jubiliejinis – penktasis. Organizatoriai tikisi, kad kiekvienas lankytojas atras po sau tinkantį ir patinkantį renginį.

Dera ir tradicijos, ir naujovės

Nuo liepos 1 iki 6 dienos Viekšniuose vyks poezijos, teatro, kino vakarai, fotografijos diena, šeimų šventė ir Viekšnių seniūnijos nominacijų vakaras „Gerumo angelas“. Šie renginiai žmones suburs skirtingose miesto vietose bei erdvėse – prie vandens malūno, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje, vaistinės muziejaus kiemelyje bei vasaros estradoje.
Renginių ciklą organizuoja Viekšnių kultūros centro darbuotojų kolektyvas.
Pasak centro direktorės Ingos Gudauskienės, nuo tada, kai 2016 metais pirmąkart įvyko šis kultūros renginys, iki šiandienos yra išsaugoti poezijos ir kino vakarai.
O šiaip kasmet stengiamasi paieškoti naujovių. Visiškai naujas dalykas šiemet bus fotografijos diena. Vienas iš naujesnių, tačiau prigijęs yra Viekšnių seniūnijos nominacijų įteikimas Lietuvos karaliaus Mindaugo dieną.

Prisideda patys viekšniškiai

Pašnekovė džiaugiasi, kad sulaukiama Viekšniuose gyvenančių arba iš čia kilusių žmonių idėjų, iniciatyvų ir pagalbos.
Fotografai, fotografų klubo „Lokys“ įkūrėjai Loreta ir Sigitas Kazlauskai kuruos fotografijos dieną. Jiedu drauge su klubo nariais supažindins renginio dalyvius su šios meno šakos istorija, vyks fotografijos edukacija, iš kurios, tikimasi, gims nauja fotografijos paroda.
Poezijos vakarą globoja dviejų poezijos knygų autorė Jūratė Norvaišienė.
Neseniai prie Vaistinės muziejaus, prie vandens malūno buvo įrengtos originalios plokštuminės figūros. Norintieji gali šalia jų nusifotografuoti. Figūras sumanė ir sukūrė viekšniškis Vilmantas Lukauskas ir tapytojas iš Tryškių Stanislovas Jankus. Ir nors jos nebuvo dedikuotos specialiai kultūros vakarams, neabejojama, kad papuoš aplinką, bus nauja pramoga viekšniškiams bei miesto svečiams.

Beje, šios plokštuminės figūros – ne pirmasis šio kūrybinio dueto įgyvendintas sumanymas. Pavasarį V. Lukauskas ir S. Jankus buvusios universalinės parduotuvės languose eksponavo tapytus paveikslus, kuriuose įamžinti senieji Viekšnių pastatai žiemą.

Pradžių pradžia – savivaldos sukaktis

Kultūros centro direktorė Inga Gudauskienė prisiminė, kad „Viekšnių kultūros vakarų“ idėja išsirutuliojo siekiant suaktyvinti viekšniškių kultūrinį gyvenimą.
Be to tais, pirmaisiais metais, įvykiai ir datos sutapo taip, kad buvo minimas Viekšnių savivaldos 225 metų jubiliejus. Kultūros darbuotojams kilo mintis, kad šio jubiliejaus proga Viekšniuose renginių ir šurmulio reikia visą savaitę.

„Negalvojome ir neturėjome tokio plano, kad tie vakarai taps tęstiniais.
Bet į tuos pirmuosius vakarus ateidavo žmonių, kurių mes nepažinojome. Klausdavome, iš kur jie, kaip čia atsidūrė. O jie sakė, kad iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, kad atvažiavo pas tėvus, senelius, į kapines ir pamatę, kad čia vyksta renginiai, užsuko pažiūrėti. Tiesiog pamatėme ir supratome, kad žmonėms tie kultūros vakarai reikalingi, kad liepos mėnuo yra tas metas, kai daug žmonių sugrįžta į Viekšnius“, – renginių ciklo atsiradimo istoriją prisiminė „Santarvės“ pašnekovė.

Nuotr. Jūratės Norvaišienės ir iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto