Viekšniuose – savivaldos jubiliejui ir Valstybės dienai skirtų renginių savaitė

Viekšnių muziejai turi kuo sudominti lankytojus. Nuotr. iš Viekšnių bendruomenės archyvo

Visą savaitę Viekšniuose vienas renginys vijo kitą – čia vyko Viekšnių kultūros vakarai, skirti miesto savivaldos 225-osios metinėms paminėti.
Ne itin palankūs orai nesutrukdė renginių dalyviams pažiūrėti kino filmus, demonstruotus po atviru dangumi, aplankyti muziejus. Viekšniškiai surengė šokių maratoną, gegužinę, kartu su visais pasaulio lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“.

Surengė amatų parodą

Renginių, skirtų Viekšnių savivaldos 225-osios metinėms paminėti, ciklas prasidėjo šeštadienį – A. Griškevičiaus memorialinio muziejaus kiemelyje buvo pristatyti senieji ir dabartiniai amatai. Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius apgailestavo, kad tądien pliaupęs lietus ne tik pakoregavo šventės lankytojų planus, bet ir neleido amatininkams parodyti viską, ką jie sugeba.

Ir medžio dirbiniams, ir meistrui pravertė pastogė... Nuotr. iš Viekšnių bendruomenės archyvo

Kas nepabūgo lietaus ir apsilankė parodoje, liko sužavėtas vietos amatininkų darbais ir išmone. Buvo kur akis paganyti ir iš arčiau susipažinti su medžio drožėjų, puodžių, kalvių amatais.

Demonstravo pirmą kartą

Kitos dienos renginys sutraukė gerokai daugiau žiūrovų. K. Kryžiaus nuomone, tai galėjo lemti ir šiek tiek geresni orai, ir tai, kad viekšniškiams pirmą kartą pasiūlyta filmus žiūrėti po atviru dangumi.
Dalyviai galėjo pamatyti animacinį filmą vaikams „Gerasis dinozauras“. Tiesa, šio filmo seansas vyko Viekšnių kultūros centro salėje. O lauke buvo demonstruojami suaugusiųjų auditorijai skirti filmai: drama „Emilija iš Laisvės alėjos“, lietuviška nuotykių komediją „Dėdė Rokas ir Nida“.
Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė „Santarvei“ sakė, jog tikisi, kad toks kino filmų pristatymas – pirmas, bet ne paskutinis.

Dėmesys – ir žodžiui, ir muzikai, ir šokiui

Pirmadienį Viekšniuose vyko Muziejaus vakaras. Buvo puiki galimybė nemokamai aplankyti čia veikiančius muziejus, Viekšnių malūną.

Kalvių saldainis – puikus, bet sunkiai įkandamas.

Antradienį prie malūno numatytą poezijos-muzikos vakarą „Žodžiai, kvepiantys liepų medumi“ teko perkelti į Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salę. Čia pasirodė literatų ir menų mėgėjų sambūrio „Aura“ nariai: Jūratė Norvaišienė, Sniegina Chriščinavičienė, Alvydas Vaičekauskas, Stanislovas Žebrauskas bei poetizuotas instrumentinis vokalinis trio iš Žemalės.
Trečiadienį buvo surengtas šokių maratonas, o ketvirtadienį  Viekšnių kultūros savaitės renginius
vainikavo koncertas, skirtas Valstybės dienai paminėti. Viekšnių lauko estradoje pasirodė Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro šokių kolektyvas „Asorti“, Viekšnių kultūros centro modernizuoto folkloro grupė „Vo tap ta ta“, vėliau visi buvo pakviesti į vasaros gegužinę.

Adelė VARAČINSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*