Vieni čempionatą baigia, kitiems – dar tik pusiaukelė

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių salės futbolo komanda baigė čempionatą, liko tik kova dėl šalies taurės.
Ledo ritulininkai skina pergales ir rengiasi atkrintamųjų varžybų etapui.

Laukia kova dėl taurės

Lietuvos salės futbolo A lygos čempionatą Mažeikių „Olimpas SC“ baigė rungtynėmis Radviliškyje, kur susitiko su bronzos medalius užsitikrinusia vietos „Lokomotyvo“ komanda. Turnyrinės lentelės pabaigoje esantys mažeikiškiai neprilygo varžovams – pralaimėta rezultatu 2:8 (pirmasis kėlinys 2:3). Vieną įvartį į savo vartus įsimušė patys aikštės šeimininkai, kitą paskutinę pirmojo kėlinio minutę pelnė Marius Šluta.
Šalies salės futbolo čempione tapo Kauno „Nautara“, antrąją vietą užėmė Kazlų Rūdos „SC Stihl“ futbolininkai, o mažeikiškiai tarp šešių komandų liko šešti. Per penkiolika pirmenybių rungtynių „Olimpas SC“ iškovojo dvi pergales, vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis, pralaimėjo dvylika susitikimų, į varžovų vartus pelnė 42, į savus praleido 99 įvarčius.
„Pasirodėme pagal galimybes ir finansus, gaila, kad kai kurioms rungtynėms nepavyko surinkti pajėgiausių žaidėjų. Liko galimybė kovoti dėl Lietuvos salės futbolo taurės – patekome į finalo ketvertą, kuris taškus sudėlios Radviliškyje kovo vienuoliktąją. Stengsimės iškovoti trofėjų“, – sakė komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Mažeikiškiai rungtyniaus vienuoliktą valandą, šeštadienį paaiškės jų varžovė – tai gali būti arba Vilniaus „Bekentas“, arba Klaipėdos „Nautica“. Kovo vienuoliktąją dvikovą laimėjusi komanda tą pačią dieną varžysis dėl šalies salės futbolo taurės.

Iškovotos trys pergalės

Trejas rungtynes Vakarų Lietuvos ledo ritulio čempionate „Žemaitijos ledas“ sužaidė dvi Mažeikių ekipos ir visose šventė pergales prieš Klaipėdos ekipas.
Dvi pergales iš eilės pasiekė „Lederos“ ledo ritulininkai. Namuose mažeikiškiai rezultatu 6:4 palaužė „Kiro-2“ pasipriešinimą. Du įvarčius mūsų ekipai pelnė Igoris Šmakovas, po vieną – Gintautas Žiulpa, Elanas Vasiliauskas, Algis Liubavičius ir Viktoras Čiginskas.
Dar atkaklesnė kova „Lederai“ ant Klaipėdos „Akropolio“ ledo susiklostė pirmadienį, kai ji varžėsi su vietos „Toru“. Antrajame kėlinyje Algio Liubavičiaus taiklus tolimas šūvis lėmė mažeikiškių pergalę rezultatu 1:0.
O „Smūgis“ uostamiestyje rezultatu 6:2 palaužė „Kirą-2“. Kaip visada nesulaikomas mūsų ekipoje buvo Nerijus Pranckus, pelnęs keturis įvarčius, po įvartį pridėjo Karolis Gustys ir Arvydas Mockus.
„Rezultatas neatspindi kovos aikštelėje – pirmieji praleidome įvartį, todėl teko įdėti nemažai pastangų norint išlyginti žaidimą. Mažeikių ledo arenoje žaidžiame keturi prieš keturis, o Klaipėdoje didelėje aikštėje žaidžiame penki prieš penkis, kol priprantame, atgauname žaidimo pulsą, prireikia laiko“, – sakė vienas iš komandos žaidėjų Artūras Jokšas.
Šiuo metu abi Mažeikių ekipos po trylikos rungtynių turnyrinėje devynių komandų lentelėje rikiuojasi greta – „Smūgis“ su 28 taškais yra trečias, „Ledera“, turinti 23 taškus, – ketvirta.
Kovo aštuntąją namuose „Smūgis“ rungtyniaus su pirmenybių lydere Plungės LRK, su ta pačia komanda kovo tryliktąją Klaipėdoje susikaus ir „Ledera“.