Viešojo interneto centre – 5000 lankytojų

Vilniuje vykusioje „InfoBalt 2004“ parodoje buvo pristatytas Varniuose (Telšių r.), Žemaičių vyskupystės muziejuje, įsikūręs Viešasis interneto centras (VIC).
Jame spalio mėnesį apsilankė 5000-asis lankytojas. Varnių vyskupo M. Valančiaus vidurinės mokyklos 7 klasės moksleivė Vaiva Mėčiūtė interneto paslaugomis naudotis pradėjo tik šią vasarą, tačiau pastaruoju metu ji – dažna lankytoja.
Vaiva sako, jog galimybės naudotis internetu jau reikia ruošiantis pamokoms.Pirmieji VIC lankytojai buvo vyresniųjų klasių moksleiviai, tačiau vėliau susidomėjusiųjų šiuo centru ratas plėtėsi. VIC pradėjo lankytis ne tik moksleiviai, studentai, bet ir tarnautojai, darbininkai, bedarbiai. Vasarą VIC lankytojų pagausėja ir pasikeičia jų sudėtis.
Interneto paslaugų prireikia platesniam lankytojų ratui: užsienio poilsiautojams, tėviškėje atostogaujantiems studentams bei moksleiviams, tarnautojams, pedagogams, bedarbiams ir užsienyje darbą radusiems varniškių artimiesiems.
Dažniausiai internetu naudojamasi susirašinėjimo ir informacijos rinkimo tikslais.
Tačiau pastaruoju metu vis dažniau internetu užsisakomos ir perkamos įvairios prekės, parsisiunčiami referatai ar rinkėjo pažymėjimai, moksliniai darbai, rengiami projektai, daromi mokestiniai pervedimai, apmokamos sąskaitos.
Vis tik didžioji dalis VIC klientų yra moksleiviai ir studentai: dažniausiai čia lankosi Varnių M. Valančiaus vidurinės mokyklos ir VšĮ Regioninio mokymo centro moksleiviai.
Galimybės nemokamai pasėdėti prie kompiuterinių žaidimų neatsisako net patys didžiausi išdykėliai. Pradinių klasių mokiniai, paklausti, ką mieliau rinktųsi – krepšinio aikštelę ar interneto centrą, rimtai susimąstė.
Šiuolaikiniams vaikams svarbesnis tampa kompiuteris.
Žemaičių vyskupystės muziejuje įsikūrusiame VIC lankosi Varnių miesto ir daugiau nei 15 aplinkinių kaimų gyventojai.
Telšių r. savivaldybės Varnių seniūnijos kultūros centro direktorė Audronė Domarkaitė sakė, jog šis VIC – vienintelė galimybė Varniuose nemokamai pasinaudoti internetu.
Daugeliui žmonių, neturinčių kompiuterio namuose, VIC lieka vienintelis būdas pramokti dirbti kompiuteriu, naudotis internetu.
Siekdami išsiaiškinti, kokių paslaugų dar trūksta VIC, Žemaičių vyskupystės muziejaus darbuotojai apklausė 100 lankytojų. Klientai aiškino, kada ir kaip sužinojo apie VIC, kokiems tikslams jiems reikalingos jo paslaugos, taip pat išsakė savo pageidavimus bei lūkesčius.
Daugelis centre pasigenda spausdintuvo, skenavimo ir kopijavimo aparatų, CD įrašymo įrenginio ar net WEB kameros.
Žemaičių vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis teigė, kad interneto centras padėjo ne tik patraukti žmones naudotis internetu, jis jaunus lankytojus atvedė ir į muziejų.
Direktoriaus teigimu, interneto centras, veikiantis šalia muziejaus, sukuria įdomų ir naudingą kultūros ir informacijos centro derinį, kur abi institucijos papildo viena kitą skirtingomis galimybėmis.
Alma BUDVYTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto