Viešojoje bibliotekoje – festivalio „Nepatogus kinas“ filmai

Nuotr. iš Viešosios bibliotekos archyvo

Dokumentinio filmo „Visa, kas kvėpuoja“ peržiūra Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose prasidėjo festivalis „Nepatogus kinas“.

Į Viešosios bibliotekos salę susirinkę mažeikiškiai turėjo unikalią galimybę pamatyti rež. Shaunak Sen filmą apie du brolius iš Naujojo Delio, gelbėjančius, slaugančius ir atgal į pasaulį išleidžiančius juoduosius peslius – jų mieste paplitusius vanagus.

„Visa, kas kvėpuoja“ – pirmasis filmas kino istorijoje, laimėjęs geriausios dokumentikos apdovanojimus ir Kanuose, ir „Sundance“ – didžiausiame nepriklausomo kino festivalyje JAV.
Pasibaigus filmui, vyko virtualus pokalbis su žymiausiu Lietuvos ornitologu, gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Svečias, pats filmuojantis gyvūnus ir paukščius, kuriantis televizijos laidą „Gamtininko užrašai“, apibūdino kai kuriuos filmo epizodus, kalbėjo apie pagarbos gamtai puoselėjimą, atsakė į filmo žiūrovų klausimus.

Dokumentikos mėgėjus bibliotekos darbuotojai kviečia apsilankyti ir kitą savaitę – spalio 24 d. 12 val. bus rodomi du filmai moksleiviams, spalio 25 d. 15 val. – lietuviškas filmas „Laiškas Ukrainai“.
Biblioteka informuoja, kad kitus festivalio „Nepatogus kinas“ filmus bibliotekos kompiuteriuose nemokamai galima žiūrėti iki spalio 29 d.
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto