Vietinio turizmo tyrimo komanda paslaugų teikėjams siūlo idėjų

Nuotr. iš freepik.com

Geri keliai, nedideli atstumai ir neprailgstančios kelionės į įdomius objektus, kurių vis daugėja. Lietuvos gyventojus keliauti vilioja pažintiniai takai, piliakalniai, atnaujintos muziejų ekspozicijos, dvarai ir parkai. Investicijos į naujus traukos taškus nelieka nepastebėtos ir žadina smalsumą.
Tokiomis įžvalgomis dalijasi kasmetinio vietinio turizmo tyrimo iniciatorės – nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ komandos nariai.

Be interneto – nė iš vietos?

Šių metų tyrimo išvados atspindi tendenciją, kad vis daugiau žmonių savo keliones po Lietuvą planuoja, atsižvelgę į informaciją socialiniuose tinkluose – kas patiko draugui ar sužavėjo garsią nuomonės formuotoją. Pažvelkite į save – kelionių įspūdžiai sudaro didelę dalį turinio, kuriuo dalijatės socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ ir kt.

Tyrimo duomenimis, informaciją apie maršrutą iš „Facebooko“ susirenka net kas penktas keliautojas. Iš viso 40 proc. asmenų kelionių idėjas bei planus susidėlioja, gavę rekomendacijų iš draugų, kolegų ir giminaičių.
Atitinkamai ir „Keliauk Lietuvoje“, skatindama keliauti po Lietuvą, socialiniams tinklams skiria ypač daug dėmesio – vertina tiek šių komunikacijos kanalų teikiamas galimybes, tiek duomenis, kuriuos jų sistemos padeda surinkti.

Vietos turistai vertina patogumą

Olga Gončarova

Apskritai, internetas yra ištikimas keliautojų po Lietuvą palydovas: kone 9 iš 10 respondentų nurodė, kad nakvynės vietų ieško ir jas užsako internetu, o populiariausia apgyvendinimo vietos paieškos svetaine išlieka „Booking.com“.
„Verslas turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad vietos turistai patogumą vertina ne mažiau negu atvykstantieji iš užsienio. Pusė apklaustų gyventojų nurodė perkantys poilsio paketus, kurie užtikrina nakvynę, pusryčius ir kitas paslaugas. Taigi, „viskas įskaičiuota“ paslauga populiari ne tik Turkijoje“, – tikina agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gančarova.

Padėkite tėvams pailsėti – užimkite vaikus

Beje, iš Turkijos kurortų Lietuva gali kai ko pasimokyti. Šiemet atliktas kokybinis tyrimas parodė, kad šeimoms su mažais vaikais keliaujant po Lietuva ypač aktuali yra pramogų ir užsiėmimų pasiūla. Didžiulį pliusą iš tėvų gali gauti sodybų šeimininkai, muziejininkai ar miestelių švenčių organizatoriai, galintys pasiūlyti veiklas ir pramogas, kurios įtrauktų paauglius. Verslui išmėginimas toks – pateikite laisvalaikio pasiūlymą, kuris paauglio akis atplėš nuo telefono ekrano, – laimėsite.

Laimėsite ir pasiūlę apžvalginius maršrutus, vandens pramogas bei kitų paslaugų, kurios klientams suteiks pridėtinę vertę ir leis lengvai užpildyti atostogas Lietuvoje. Kartu padėsite jiems suplanuoti keliones ir atostogas, kai kiekviena diena – vis kitokia pramoga. Juk ne veltui tyrimas rodo, kad keliautojai labai mėgsta miestų šventes, nemokamas muziejų dienas, kultūros festivalius, parodas ir panašiai.

Taupo, bet valgo – šansas regionų virtuvėms

Kad nemokamos vertės turistai šiemet ieško aktyviau negu anksčiau, išduoda ir faktas, jog kelionėms išleidžiama mažiau. Skaičiuodami per atostogas Lietuvoje išleistus pinigus, gyventojai nurodė, kad vienam asmeniui tenkančios ilgų kasmetinių atostogų išlaidos šiemet vidutiniškai sudarė apie 300 eurų. Palyginti, pernai respondentų nurodyta vidutinė suma siekė beveik 400 eurų.
Respondentai nurodė, kad sutaupyti šiemet sekėsi renkantis apgyvendinimo paslaugas ir perkant maistą parduotuvėse bei turguose. Kita vertus, sumažėjo žmonių, kurie nekeliauja po Lietuvą, nes tai jiems atrodo per brangus malonumas.

Panašu, kad infliacija ir ekonomikos išbandymai gyventojus išmokė keliauti taupiau, nors pajūris, Palanga ir Druskininkai išlieka pagrindinės vietos turizmo traukos kryptys. Apskritai, Lietuvą savo ilgųjų atostogų kryptimi ir toliau renkasi du trečdaliai apklaustųjų.
Pajūryje augančius poilsiautojų srautus greičiausiai pajaučia kavinės, veikiančios netoli magistralinio kelio Kaunas–Klaipėda. „Nikolos“ spurgos ar Viduklės koldūnai tampa atostogautojų patirties dalimi dar nepasiekus jūros. Tyrimas rodo, kad keliautojų noras tyrinėti ir pažinti regionų virtuvės skonius šiandien yra kaip niekada stiprus. Ir, siekiant patenkinti šį poreikį, nebūtina pelnyti „Michelin“ žvaigždę.

Paruošta pagal „Keliauk Lietuvoje“ inf.

One Reply to “Vietinio turizmo tyrimo komanda paslaugų teikėjams siūlo idėjų”

  1. Gabrielė parašė:

    Super, dar tik reklamas reiktų pasileisti dėl žinomumo didinimo ir iš vis viskas puikiai tada Way makers

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto