Kyšiai ne gelbėja, o įklampina

Vien per sekmadienį rajono keliuose budėję policijos patruliai sulaukė trijų pasiūlymų tartis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ilgąjį savaitgalį net trys vairuotojai, nesegėję saugos diržų, ir vienas neblaivus eismo dalyvis nuo administracinės baudos bandė išsipirkti policininkams pasiūlydami kyšį.
Atgailaujantiems dėl tokios „kvailystės“ vairuotojams pareigūnai niekuo padėti negali, o potencialiems pažeidėjams siūlo įsisąmoninti: jeigu jau nusižengta įstatymams ar kodeksui, reikia būti pasirengusiam atsakyti už pažeidimą.
Kelių eismo taisyklėms nusižengusių ir pinigus pareigūnams pasiūliusių vairuotojų situacija gali pakrypti jiems itin nenaudinga linkme – nuo nedidelės administracinės baudos, kurios taip pat nepavyks išvengti, iki baudžiamosios bylos. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad vairuotojai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Penktadienio rytmetį Draugystės gatvėje policijos pareigūnai pastebėjo automobilį, kurio vairuotojas važiuodamas nesegėjo saugos diržų. Už šį pažeidimą mašina buvo sustabdyta, o jos vairuotojas, 46-erių metų vyriškis – pakviestas į tarnybinį policijos automobilį.
Siekdamas, kad nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas (už tokį prasižengimą vairuotojui grėsė bauda nuo 28 iki 57 eurų, jis Mažeikių rajono viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio patrulių būrio pareigūnams pasiūlė dešimties eurų kyšį.
Sekmadienį dar du vairuotojai, kurie padarė smulkų administracinį pažeidimą – važiavo neprisisegę saugos diržų, siūlė pareigūnams kyšius.
Prieš pusę aštuonių ryto Viekšnių gatvėje dvidešimčia eurų už tokio pobūdžio pažeidimą bandė atsakomybės išvengti 47-erių metų vairuotojas.
Kiek po devintos valandos vakaro tokią pat sumą pareigūnams siūlė ir Algirdo gatvėje sustabdytas 43-ejų metų vairuotojas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Kyšiai ne gelbėja, o įklampina”

  1. Apolinaras parašė:

    “jeigu jau nusižengta įstatymams ar kodeksui, reikia būti pasirengusiam atsakyti už pažeidimą” gal ir vaizdinga, bet čia tas pats kodeksas patvirtinamas įstatymu, tai jau įstatymas

  2. E.V. parašė:

    Taisyklės sukurtos tam, kad jų niekada nepažeidinėti. Tiek gyvenime, tiek vairuojant. Vairuoju 22 metai. Nesu nė karto baustas ir net nė karto stabdytas kelių policijos.

  3. parašė:

    galioja kyšiai kaimo vietovėse pijokai didžiuojasi sumokėjau ir važiuoju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*