Virš direktorės galvos – juodi debesys

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje verda aistros dėl etatinio mokytojų darbo užmokesčio. Autorės nuotr.

Praėjusią savaitę Savivaldybės tarybos jungtinio ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei švietimo, kultūros ir sporto komitetų posėdžio metu Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė Vaida Mikalauskienė atsisakė jos ugdymo įstaigai planuotų skirti lėšų pilniems mokytojų etatams padengti.
Toks mokyklos vadovės poelgis lėmė pedagogų profesinių sąjungų nepasitenkinimą. Mokyklos profsąjungos aktyvas kreipėsi į Mažeikių rajono savivaldybės administraciją ir merą, kad būtų sudaryta nešališka komisija, kuri ištirtų mokyklos vadovės galimai padarytus pažeidimus bei nuspręstų dėl jos tinkamumo eiti direktorės pareigas.
Komisija išvadas turėtų pateikti po mėnesio.

Jungtinio ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei švietimo, kultūros ir sporto komitetų posėdžio metu svarstant neformalaus ugdymo finansavimą, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklai trūksta pinigų, norint padengti visą mokytojo atlyginimą. Daliai mokytojų iki viso etato trūksta labai nedaug, nes dabar jie dirba po 0,97 ar po 0,99 etato. Todėl Švietimo skyrius, kaip ir Mažeikių rajono savivaldybės administracija, gavo mokyklos darbuotojų prašymą rasti galimybių finansuoti „tas dalelytes“ iki viso etato.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Virš direktorės galvos – juodi debesys”

 1. ir parašė:

  ką komisija nutarė?

 2. Už teisybę parašė:

  Būna dažnai, kad vadovas nepatinka, neįtinka keliems darbuotojams. Visiems neįtiksi.
  Čia situacija kitokia: beveik visi šios mokyklos mokytojai atsisako dirbti, vadovaujami šios direktorės. Sunku dirbti, kurti ir bendradarbiauti, kai iš vadovo pusės tik nemeilė, pyktis ir įžeidinėjimai.
  Mokytojai irgi žmonės.

 3. Ir as parašė:

  Dovile, jums turbūt neteko bendrauti su ponia Mikalauskiene… ką parašė Tam as, yra absoliuti tiesa, ne iš piršto laužtas prasimanymas. Nereikia kurti jokių istorijų. Ji yra pati pakankamai apie save pareiškusi

 4. Dovile parašė:

  Kažkam labai jau butų paranku jei Mikalauskienes nebeliktų !Tam aš,aprasete žmogų taip kaip butų antžmogis o ne žmogus baisu ir skaityti jei prisistatytumete kas esate manau paaiškėtų kame šaknis pakastos yra ir kodel taip kalbate gėda už jūsų tokius pareiškimus!!!

 5. ohoho parašė:

  Nu mikalauskiene tai tikrai ne sventoji. :))

 6. Tam as parašė:

  Kai vaikštote mokyklos koridoriais, tai turėjote girdėti kaip Mikalauskienė klykia ant mokytojų visokiais žodžiais žemindama ir grąsindama. Turėjote girdėti kokiu tonu kalbėjo su besilaukiančia jaunaja specialiste, kuri dabar, po gimdymo atostogų, nebeketina grįžti į mokyklą, kurioje tokia vadovė. Jūs turėjote girdėti Mikalauskienės žodžius būriui mokinių, besiruošiančių koncertui: „Jeigu nespėsite sueiti į sceną – UŽMUŠIU“. Čia tik keletas faktų, kuriuos patvirtintų daugelis mokyklos mokytojų ir mokinių.

 7. Nuomone parašė:

  Visa tai muilo burbulas.Direktore kaltinama,kad sąžiningai elgiasi, Profsąjungos vadovaujasi principu, kas ne dirba, tas valgo.Labai aktyvi rajono lyderė gindama tinginius.

 8. www parašė:

  Kaip nesiseka muzikos mokyklai su direktoriais .Nuo vilko ant meškos……

 9. mama parašė:

  to as-netiesą sakote. Yra muzikos mokykloje ir nuostabių mokytojų, mylinčių savo darbą, kurie ir papildomai užsiima su mokiniu, ir gražiai sutaria, ir bendrauja šiltai. Mano abu vaikai ten mokosi ir nesiskunžia savo pasirinkto instrumento mokytojais.

 10. as parašė:

  Mokykla merdėja, vaikų mažėja. Labai pasenęs mokytojų kolektyvas, kurie dauguma neapkenčia nei vaikų, nei patys savęs (tik pinigų nori). Eini koridoriumi ir girdi klykimą mokytojų, o jie dirba su vienu vaiku. Kaip vaikams jaustis. Gerbkite ne tik vaikus, bet ir patys save.

 11. turbūt parašė:

  pirmas atsitikimas,kad direktorius atsisakytų pinigų.Daug ar mažai duoda ,bet vis tiek geriau negu nieko.Vis galima žmogui pridėti.Kaip gali vadovas nedirbti darbuotojų labui?Keista…Gal ką ne taip suprato…

 12. m-kla parašė:

  prieš du metus mano dukra buvo priversta palikti muzikos mokyklą nes buvo pasakyta, kad muzikos instrumento pamokoms nėra lėšų. Man buvo pasiūlyta duoti mokytojai pinigų iš savo kišenės jei noriu savo vaiką lavinti, ty mokėti mokytojai- mokėti kaip išmaldą, taip? kaip turi jaustis pedagogai susirinkdami išmaldą. Vėliau kreipiausi ir į pStonkų -klausiau kam reikia tiek sargų, valytojų, jei nėra pinigų mokyti groti instrumentais, kiek man žinoma, vėliau pinigų rado, bet mes jau buvom perėję į kitą mokyklą.
  Tai dejuoja, kad nesurenka vaikų, o kai surenka, pasiūlo mokėtis patiems „į kišenę mokytojui“. Direktorė su savo akordeonistu (-ais) keliauja po pasaulį, o mokytojams centų neranda, varo juos neapmokamų atostogų ir pan. kai visa tai sužinojau, vaiką pervedžiau, bet dar ilgai turėjau raminti ir aiškinti kokioje šalyje gyvenam ir kodėl pradėtų pamokų teko atsisakyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto