Vis daugiau rajono gyventojų ženklina savo augintinius

Nuotr. iš redakcijos (Eltos) archyvo

Jau pusę metų galioja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos: Lietuvoje yra privalomas naminių gyvūnų: šunų, kačių ir šeškų – ženklinimas mikroschemomis bei jų registravimas Gyvūnų augintinių registre.
Mažeikiškiai šunų bei kačių šeimininkai domisi galimybe paženklinti savo gyvūnus, vis daugiau gyventojų naudojasi šia paslauga.

Tvarka galioja pusmetį

Daugiau nei penkerius metus Lietuvoje vyko diskusijos, svarstymai dėl privalomo naminių gyvūnų ženklinimo bei registravimo.
Šių procesų tvarką apibrėžusios nuostatos buvo priimtos dar 2015 metais, o paskui jų atsisakyta motyvuojant tuo, kad privalomas ženklinimas ir jų registracija sukėlė nereikalingos įtampos tarp gyventojų, didžioji žmonių dalis yra tam nepasiruošusi.
Šiemet vis dėlto įsigaliojo tvarka, pagal kurią nuo 2021 metų gegužės 1 d. visi naujai atvesti kačiukai, šuniukai ir šeškiukai per keturis mėnesius privalomai turi būti paženklinti mikroschema. Vyresni naminiai gyvūnai – visi katės, šunys ir šeškai turės būti taip pažymėti iki 2022 metų gegužės 1 d.
Visi veisti naudojami gyvūnai privalo būti paženklinti ir užregistruoti, taip pat tai atlikti privaloma tuomet, kai gyvūnas perduodamas (parduodamas, dovanojamas, paveldimas) kitam savininkui.

Registruojama vis daugiau

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, pastaruosius trejus metus gyvūnų augintinių registre Mažeikių rajono gyventojų užregistruotų šunų ir kačių skaičius didėjo.
2019 m. sausio 1 d. Mažeikių rajone buvo registruoti 974 naminiai gyvūnai: 218 kačių, 752 šunys ir 4 šeškai. 2020 m. sausio 1 d. mūsų rajone buvo registruota 1319 gyvūnų: 288 katės, 274 šunys, 5 šeškai. Pirmąją 2021 metų dieną mažeikiškiai turėjo 1697 registruotus gyvūnus: 370 kačių, 1323 šunis, 4 šeškus.
Statistiniai duomenys rodo, kad per dešimt šių metų mėnesių kačių ir šunų užregistruota kone trigubai daugiau, nei ankstesniais metais jų būdavo užregistruojama per vienus metus.
2021 m. spalio 1 d. duomenimis, Mažeikių rajono gyventojai jau turėjo 2506 augintinius: 607 kates ir 1894 šunis.
Šis šuolis gali būti siejamas su tuo, kad nuo šių metų gegužės paženklinti augintinius tapo privaloma.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Vis daugiau rajono gyventojų ženklina savo augintinius”

  1. ivinskis parašė:

    Jei turiu gyvūna ir jis buna tik namuose, nėr tikslo skiepyti.

  2. Turiu kaimynus parašė:

    Kurie visiškai neprižiūri savo augintinius. Jie pastoviai už savo teritorijos ir terorizuoja viešose erdvėse einančius arba važiuojančius. Mažeikių policija, viešosios tvarkos, gyvūnų priežiūros it kt. įstaigos ar institucijos bejėgės. Buvo atvažiavę įvairūs pareigūnai,,,pakalbėjo“ su savininkais ir viskas tęsiasi toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video