VMI praneša: jau paruoštos ir paskelbtos žemės mokesčio deklaracijos

Nuotr. iš LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetaines

Šiemet privačios žemės savininkams žemės mokestį už 2021 metus reikia sumokėti iki lapkričio 15 dienos. Sužinoti apskaičiuotą mokėtiną sumą ir iš karto sumokėti žemės mokestį galima prisijungus prie „Mano VMI“.
Inspekcijos atstovai tikina, kad žmonės, nesinaudojantys elektroninėmis paslaugomis, žemės mokesčio deklaracijų sulauks įprastais popieriniais laiškais.

Sumokės daugiau nei pusę milijono

Mažeikių rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 537,5 tūkst. eurų: apie 461,8 tūkst. eurų sumokės gyventojai, 75,7 tūkst. eurų – įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų beveik 6,6 tūkst. žemės savininkų šio mokesčio mokėti nereikės.
Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Šio mokesčio suma apskaičiuojama pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes, kurios yra tokios pat kaip ir praėjusiais metais, ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus, kurie svyruoja nuo 0,01 iki 4 proc.
Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Internetu susitvarkyti paprasčiau

Pasak Klaipėdos AVMI viršininko Audriaus Morkūno, gyventojus, kurie naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis, informacija apie mokesčius pasiekia greičiau ir patogiau.
„Nuo šių metų sužinoti ir sumokėti žemės mokestį yra dar paprasčiau, nes Mano VMI Beta versija tapo pagrindine – prisijungęs gyventojas iš karto mato „Mokesčių ir baudų“ kortelę, o prie žemės mokesčio sumos – ir tiesioginio apmokėjimo mygtuką“, – sako A. Morkūnas.
Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės, pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, kitose mokėjimų įstaigose.
Visa informacija apie žemės mokestį skelbiama interneto svetainėje www.vmi.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto