Vokalinis trio susiformavo Stanislovo Žebrausko prieš trejus metus suburtame Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto vokaliniame ansamblyje „Lengvas vėjas“ ir ilgainiui paveldėjo jo pavadinimą.
PASTEBĖTI IR ĮVERTINTI
Iki tol jau egzistavęs bei retsykiais koncertavęs Danguolės Juškienės ir S. Žebrausko duetas tapo akstinu ir atspirties tašku geriems pokyčiams. Stanislovo pakviesta gabi ansamblio dainininkė Jadvyga Paulikienė sutiko būti trečiąja vokalinio trio nare.
„Lengvas vėjas“, dainuojantis išskirtinai S. Žebrausko sukurtas dainas, šiemet dalyvavo trijuose respublikiniuose vokalinių ansamblių konkursuose.
Linkuvos kultūros centre vykusiame konkurse „Kur aukštas klevas 2024“ vadovas buvo apdovanotas vertinimo komisijos diplomu ir Pakruojo rajono savivaldybės įsteigtu prizu už du konkursui parengtus kolektyvus. Iš Joniškyje vykusio vokalinės muzikos retro festivalio „Tik 12 natų“, skirto kraštiečio Algimanto Raudonikio kūrybai, grįžo pastebėtas ir vokalinis trio, patekęs į apdovanotųjų šešetuką.
KVIEČIA Į KONCERTĄ
Gruodžio 10 d., antradienį, 18 val., vokalinis trio „Lengvas vėjas“ kviečia visus į savo pirmą didįjį romantinių dainų ir komiškų situacijų koncertą, pavadintą „Eime pasivaikščioti medžių viršūnėm“, kuris vyks Mažeikių kultūros centro Mažojoje salėje.
Koncerto svečiai – sportinių šokių studijos „Sway & Swing“ šokėjai Jovaras Viršilas ir Margarita Kibeikaitė (vadovas Egidijus Liaudanskas).
Koncerto siurprizas – Anitos Avdaljan ir S. Žebrausko duetas.
Bilieto kaina – 5 eurai.
ANSAMBLIO VADOVAS APIE SAVE
– Šiandien galvoju, ar tuos dvidešimt metų po to, kai buvo reorganizuoti „Mažeikių naftai“ priklausę kultūros rūmai ir aš ten netekau darbo, galėčiau vadinti nedarbo metais. Ne, niekaip.
Pakviestas Naftininkų kultūros rūmų pirmojo direktoriaus Azalijaus Chaikino, anuomet mane sveikinusio „Vilniaus bokštų“ konkurso baigiamajame koncerte, su jo palaiminimu dirbau beveik trylika metų…
O dvidešimt brandžiausių ir fiziškai pajėgiausių metų po to, kai tapau bedarbiu, dirbau gerokai daugiau nei bet kada. Pardavęs butą Mažeikiuose, nusipirkau sodybą Sedoje, nuošalioje vietoje. Gamtos apsuptyje, perpratęs Mėnulio ritmo Zodiako ženkluose veikimą, dešimt metų auginau daržoves… Patyręs netikėtą lūžį gyvenime – ne savo noru likęs be mėgstamos veiklos, bet gavęs solidžią išeitinę kompensaciją, visa galva nėriau į ezoterines paslaptis, ieškodamas atsakymų, kodėl taip nutiko.
Radau. Įregistravau individualią veiklą. Piešiau paveikslus. Nesilioviau kūręs eilių ir dainavęs. Anuomet rūmuose mano suburto liaudiškojo meno teatro aktorė ir dainininkė Danguolė Juškienė nepaliko manęs vienumoje. Pradėjome dainuoti dviese. Kviesdavo mus koncertuoti. Laikas buvo labai užimtas, net pernelyg.
Bemiegės naktys, praleistos dirbant prie kompiuterio, sunkus fizinis darbas sodyboje kirto per sveikatą. Pasitaikė labai supratingi jauni gydytojai. Vienas net pasivijo mane, jau einantį Klaipėdos gatve po tyrimų, kad įspėtų apie rimtą diagnozę ir gydymą. Sugrąžino į visavertį gyvenimą. O gyvenimas pasikeitė kardinaliai.
Asta ŠILAITYTĖ
J. Mickaitės ir P. Giedraičio nuotr.