Vyksta neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis

Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Savivaldybės tarybos nariai susirinko į neeilinį posėdį, kuriame sprendžiamas Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės atstatydinimo klausimas. Pareikšti jai nepasitikėjimą ir atleisti ją iš pareigų siekia naujoji praėjusią savaitę suformuota dauguma.

Lems slaptas balsavimas

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, kad nepasitikėjimo pareiškimas būtų galiojantis, tam reikia trečdalio Tarybos narių parašų, mūsų rajono atveju – devynių. Pareiškimą pasirašė 15 daugumai atstovaujančių Tarybos narių.
Meras, gavęs pareiškimą, su reikalingu skaičiumi parašų, privalo sušaukti neeilinį Tarybos posėdį, kuriame būtų reiškiamas nepasitikėjimas. Dėl atstatydinimo yra balsuojama slaptai.
Kad L. Nagienė būtų atstatydinta, pakanka, kad už tai pasisakytų pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Ketvirtadienį vykstančiame posėdyje dalyvauja 26 Tarybos nariai.
L. Nagienė į Savivaldybės administracijos direktorės pareigas taip pat buvo paskirta slaptu balsavimu: „už“ balsavo 23 Tarybos nariai, du balsavo „prieš“.

Tikslas – atstatydinti direktorę?

Santarvė“ jau rašė, kad apie Savivaldybės taryboje gimusią naują valdančiąją daugumą buvo pranešta liepos 21 dieną. Joje nebeliko „valstiečių“, o „tvarkiečių“ ir konservatorių partneriais tapo socialdemokratai.
Trijų frakcijų lyderių – Sigutės Bernotienės, Linos Rimkienės ir Jono Jurkaus – pasirašytame susitarime teigiama, kad naujosios Savivaldybės tarybos daugumos tikslas – įgyvendinti frakcijų pažadus rinkėjams, pateisinti jų išreikštą pasitikėjimą, sudaryti sąlygas didesniam bendruomenės pasitikėjimui Mažeikių rajono savivaldybės taryba ir jos veikla. Tačiau Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ne kartą yra viešai spėjęs, kad naujoji koalicija suformuota siekiant vieno tikslo – pareikšti nepasitikėjimą ir atstatydinti Savivaldybės administracijos direktorę. Tai byloja ir faktas, kad jau kitą dieną po naujosios daugumos paskelbimo merui buvo įteiktas naujosios daugumos Tarybos narių pasirašytas pareiškimas sušaukti neeilinį tarybos posėdį šiam klausimui spręsti.
Nepasitikėjimui pareikšti nurodomi argumentai: artimųjų asmenų protegavimo, išskirtinės įdarbinimo sąlygos „Sodros“ darbuotojams, nekompetencija kontroliuojant sutarčių vykdymą, netinkamas vadovavimo stilius, kišimasis į kitų subjektų veiklą, kontrolierių nustatyti pažeidimai atliekant Ekstremalių situacijų valdymo vadovo pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*