Vyksta Seimo rinkimų antrasis turas – rinkėjų balsai lems, kas atstovaus Mažeikiams (papildyta)

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Dėl teisės atstovauti mūsų rajono žmonėms Mažeikių apygardoje varžosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškelta kandidatė Laima Nagienė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Lina Rimkienė.
Žemaitijos šiaurinėje apygardoje, kuriai priklauso didžioji dalis mūsų rajono kaimiškųjų apylinkių, į antrą rinkimų turą išėjo „valstietis“ Valius Ąžuolas ir socialdemokratas Tomas Martinaitis.

Lems daugiausiai balsų

Į antrąjį turą išėjo kandidatai, sulaukę daugiausiai rinkėjų balsų. Seimo mandatą laimės antrajame rinkimų ture daugiausiai rinkėjų balsų surinkęs kandidatas.
Priminsime, kad per pirmąjį rinkimų turą už L. Nagienę balsavo 3691 rinkėjas (beveik 27 proc.), už L. Rimkienę – 2033 (beveik 15 proc.).
Žemaitijos šiaurinėje apygardoje didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukė V. Ąžuolas. Už jį balsavo 6540 rinkėjų (42 proc.), už T. Martinaitį – 2550 (16,5 proc.).

Balsavo iš anksto

Kaip ir prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto buvo galima net keturias dienas. Ankstesniuose rinkimuose tokiam balsavimui būdavo skirtos dvi dienos, laikas pailgintas dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos.
Savo valią jau yra pareiškę beveik trys tūkstančiai Mažeikių apygardos rinkėjų: iš anksto balsavo šiek tiek per 2100, kiti – specialiuose punktuose ir namuose. Rinkėjų aktyvumas nesikeitė: ir per pirmąjį, ir per antrąjį turą per šešias dienas išbalsavo 9 proc. Mažeikių apygardos rinkėjų.

Šiek tiek aktyvesni

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys byloja, kad kol kas šį sekmadienį mažeikiškiai balsuoja aktyviau nei tuo pačiu laiku prieš porą savaičių. Dešimtą valandą ryto savo valią buvo pareiškę 6,6 proc. Mažeikių apygardos rinkėjų.
Pagal aktyvumą šiek tiek lenkiame ir šalies vidurkį.
VRK dvyliktos valandos duomenys rodo, kad tokia tendencija išlieka. Iš viso jau balsavo 13,25 proc. Mažeikių apygardos rinkėjų.
15 val. duomenimis, šiandien balsavo kas penktas apygardos rinkėjas, panašiai tiek pat kiek ir šalyje. Pridėjus balsavimus iš anksto, savo valią yra pareiškę beveik trisdešimt procentų apygardos rinkėjų.

Mažiau nei pirmajame ture

Pirmajame rinkimų ture balsavo beveik 13745 arba 43 proc. Mažeikių apygardos rinkėjų. Antrajame rinkimų ture savo valią išreiškė 37 proc. rinkėjų.  
Mažeikiškių aktyvumas ėmė mažėti po pietų. Nuo tryliktos valandos kiekvienos  valandos atotrūkis nuo pirmojo turo balsavimo rezultatų vis didėjo. Tačiau nuo šalies vidurkio atsiliekame tik 1,65 proc., per pirmąjį turą šis skirtumas buvo 4,2 proc.     

Svarbu nepamiršti asmens dokumento

Visos rinkimų apylinkės duris atvėrė jau 7 val. ryto. Savo balsą rinkėjai galės atiduoti iki 20 val. Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomendavo ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių.
Taip pat prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį, laikytis saugaus atstumo. Šias priemones pamiršus, jomis rinkėjus aprūpins apylinkių komisijos.
Primenama, kad, norint balsuoti, svarbiausia su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

8 Atsakymai į “Vyksta Seimo rinkimų antrasis turas – rinkėjų balsai lems, kas atstovaus Mažeikiams (papildyta)”

 1. Mokytoja parašė:

  Valstiečiai dalijo pažadus ir Mažeikiuose jiems pavyko nupirkti rinkėjus,deja seime liko už borto ir neturint savo miesto ir rajono seimo narių daugumoje…ateitis miglota.Viena aišku,kad vyresnieji seimo nariai bent jau penciją turi garantuotai

 2. ! parašė:

  Jei valdys konservatoriai paprasti zmoneliai skurde bus !Suklestes oligarchai gales eiti dezuciu .

 3. Tautietis parašė:

  Reikia projektus rengti kad miestas kazka gautu.Meras miega !Paziurekit Druskininku meras,Kauno meras ,Naujosios Akmenes meras dirbair miestai klesti.

 4. Anonimas parašė:

  ir miestasnegaus paramos, jei gandragalviai nesudarys šalye daugumos…nu panašiai, ka giedaits valdžioj išrinkom

 5. Tautietis parašė:

  Nugalejo valstieciu kandidatas aciu Dievui Landsbergai negavo is Mazeikiu paramos.

  1. Anonimas parašė:

   ir miestasnegaus paramos, jei gandragalviai nesudarys šalye daugumos…nu panašiai, ka giedaits valdžioj išrinkom

 6. 321 parašė:

  balsuociau uz tevynes sajunga, bet skersasnuke viska gadina.

 7. ! parašė:

  Oras geras eikite pasivaikscioti ir balsuokite !Bukime pilietiski !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*