Vyksta visuotinis žemės ūkio surašymas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rugpjūčio mėnesį prasidėjo visuotinis žemės ūkio surašymas, kuris truks iki metų pabaigos. Surašymo metu apklausiami visi ūkininkų ir šeimos ūkiai, žemės valdoje turintys vieną ir daugiau hektarų naudojamų žemės ūkio naudmenų, visos žemės ūkio bendrovės ir įmonės.
Paskutinį kartą toks surašymas vyko prieš dešimt metų.

Įvairūs apklausos būdai

Statistikos departamentas informuoja, kad iki rugsėjo 9 d. ūkininkai duomenis galės pateikti internetu per sistemą e.statistika gyventojams. Ši sistema daugeliui ūkių jau žinoma, nes kelerius metus naudojama kasmetinių statistinių tyrimų duomenims surinkti.
Tuos, kurie nesusirašys internetu, nuo rugsėjo 10 d. iki gruodžio 31 d. lankys arba telefonu apklaus klausėjai.
Žemės ūkio bendrovės ir įmonės savo statistinius duomenis visą mėnesį galės pateikti internetu nuo spalio 12 d. per sistemą e.statistika. Ūkius lankys viešųjų pirkimų būdu atrinktų rinkos tyrimų įmonių klausėjai.
„Dabar dar negalime atsakyti dėl klausėjų kiekio. Kol kas dar nežinome, kiek reikės klausėjų būtent Mažeikių rajone. Kai jau turėsime visus užsirašiusius internetu, tuomet ir paaiškės, kiek reikės jų pasitelkti“, – taip į „Santarvės“ klausimą apie surašymo organizavimą mūsų rajone atsakė Birutė Stolytė, Lietuvos statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus specialistė.

Tikslas – išsiaiškinti situaciją

Statistikos departamento pranešime teigiama, kad visuotinis žemės ūkio surašymas leis nustatyti, kiek Lietuvoje yra ūkių, kiek juose dirba žmonių, koks žemės naudmenų plotas, gyvulių skaičius, kaip jie laikomi, kokio ploto įvairių augalų pasėliai, kokiais metodais apdirbama žemė, kaip ji tręšiama.
Šiais metais žemės ūkio surašymus atlieka visos Europos šalys.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*