Vyriausybė pritarė prekybos laiko alkoholiniais gėrimais trumpinimui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministrų Kabinetas iš esmės pritarė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pasiūlytiems Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, leidžiantiems alkoholiniais gėrimais prekiauti nuo 10 iki 22 valandos.
Šiuo metu alkoholiniais gėrimais leidžiama prekiauti nuo 8 val. ryto.

Bus skiriama daugiau dėmesio prevencijai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad būtina stiprinti ir socialinę reklamą, nukreiptą prieš alkoholio vartojimą.
„Nustatomi draudimai veiksmingi yra tik kartu taikant ir šviečiamojo, auklėjamojo pobūdžio priemones. Nuo šių metų pradėjo veikti Valstybinis sveikatos stiprinimo fondas, tad daugiau dėmesio ir lėšų bus skiriama prevencinėms, šviečiamosioms programoms, taigi bus taikomos kompleksinės priemonės kovai su žalingu alkoholio vartojimu“, – sako Premjeras.

Suteiks daugiau teisių savivaldybėms

Įstatymo projektu, kuriam pirmadienį iš esmės pritarė Vyriausybė ir kurį dar turės priimti Seimas, siūloma ne tik sutrumpinti alkoholinių gėrimų prekybos laiką, bet ir suteikti savivaldybėms teisę nustatyti vietas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, ir uždrausti alkoholio reklamą mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose, išskyrus tas, kurios turi licencijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto