Žaibai uždegė namą ir daržinę

Praėjusį penktadienį siautėjusi liūtis su žaibais pridarė rūpesčių ugniagesiams gelbėtojams. Jie vyko gesinti nuo žaibo iškrovos degančio gyvenamojo namo ir daržinės.
Ligoninės priimamasis bei greitoji medicinos pagalba dėl žaibų padarytų nelaimių jokių pranešimų negavo.


LIKO BE NAMŲ
Penktadienio pavakarę Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) gavo pranešimą, kad Reivyčių seniūnijos Urvikių kaime dega daržinė. Ugniagesių gelbėtojų ekipažui nuvykus į įvykio vietą medinė daržinė su šiferiniu stogu jau degė atvira liepsna.
Nustatyta, kad daržinė ir joje buvusio 20 tonų šieno užsidegė nuo žaibo iškrovos.
Ta pati ir Balėnų kaime kilusio gaisro priežastis. Čia vakare degė medinis, šiferiu dengtas gyvenamasis namas.
Nudegė namo stogas, išdegė vidus. Žaibo išlydžio metu šeimininkas buvo namuose, bet namas įsidegė greitai, ir jis nieko negalėjo padaryti. Sudegė ir namų apyvokos daiktai.
Žaibolaidžio nebuvo nei prie gyvenamojo namo, nei prie daržinės Urvikių kaime.
Penktadienį, priešpiet, degė mūrinis gyvenamasis namas (Žemaitijos g. 69). Atvykus ugniagesiams, iš po namo stogo veržėsi dūmai. Per gaisrą apdegė palėpės patalpos bei apie 2 kvadratinius metrus stogo. Įtariama, kad gaisras kilo dėl netvarkingos elektros instaliacijos.
Sekmadienį ugniagesiai gelbėtojai važiavo gesinti po autoįvykio apvirtusio ir užsidegusio automobilio „Audi B4“. Dieną, apie ketvirtą valandą, Šerkšnėnų seniūnijos Skuodiškės kaime klaipėdiškio vairuojamas automobilis užsidegė nuvažiavęs nuo kelio ir apsivertęs. Vairuotojas medikų pagalbos atsisakė, žmonės nenukentėjo.
Mašina sudegė nepataisomai, avarijos priežastys aiškinamos.

VENGTI SKERSVĖJŲ
Sinoptikai žada, kad lietingų orų su žaibais dar galime sulaukti, tad Mažeikių PGT valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Audrius Tupikas primena, kad kol neįvyko nelaimė, geriausia ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patartina patikrinti, ar gerai įžeminti, tvarkingi.
Žaibuojant namuose reikia uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, nesudaryti skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą, pagal galimybes būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas.
Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai.
Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia įtraukti anteną, užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.
Jeigu audra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

NEBŪKITE PRIE VANDENS TELKINIŲ
Žaibuojant itin pavojinga būti šalia vandens telkinių. Jeigu perkūnija užklupo besimaudant, žvejojant ar irstantis valtimi, nedelsdami skubėkite į krantą.
Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų, palikite juos atokiau nuo savęs ir pralaukite perkūniją.
Pamatę kamuolinį žaibą, elkitės ramiai, nejudėkite ir prie jo nesiartinkite, nebandykite paliesti jo kokiu nors daiktu, nes gali įvykti sprogimas. Taip pat nebandykite nuo jo bėgti, nes oro srovė gali jį pritraukti prie jūsų.
„Geriausia, sužinojus, kad bus perkūnija, likti namuose ir niekur be reikalo nevaikščioti“, – patarė A. Tupikas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Penktadienio liūties metu kai kurios upėmis virtusios miesto gatvės sukėlė nepatogumų vairuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto