Žaliosios vėliavos – trylikai mažeikiškių įstaigų

Mūsų rajono ugdymo įstaigos Žaliąsias vėliavas pelno jau ne pirmus metus iš eilės. Nuotraukoje iš redakcijos archyvo – 2013 m. gamtosauginių iniciatyvų laimėtojai. Pirmą kartą šios vėliavos tuomet atiteko lopšeliams-darželiams „Giliukas“ bei „Žilvitis“.

Baigiantis mokslo metams, trylikos rajono švietimo įstaigų – lopšelių-darželių bei mokyklų bendruomenes pasiekė džiugi žinia: už ekologinę ugdomąją veiklą jos pelnė Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliąsias vėliavas bei sertifikatus.

Apdovanojimas vieniems metams

Gamtosauginių mokyklų programos esmė – orientuoti ugdymo įstaigas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatinti įstaigas lankančių vaikų, jų tėvų, pedagogų aktyvumą, ugdyti mokinių kūrybiškumą.
Įstaiga, norinti dalyvauti Gamtosauginių mokyklų programoje, privalo pateikti prašymą Lietuvos žaliųjų judėjimui (LŽJ). Prašymo pateikimas dar negarantuoja įstaigai teisės dalyvauti šioje programoje. Tik gavusi oficialų patvirtinimo raštą iš LŽJ, švietimo įstaiga tampa programos dalyve.
Dalyviai, įvykdę Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus, apdovanojami Žaliąja vėliava. Šis apdovanojimas suteikiamas vieniems metams.

Visos laimėtojos – senbuvės

Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliosios vėliavos bei sertifikatai už aplinkosauginę veiklą šiemet atiteks Mažeikių lopšelių-darželių „Delfinas“, „Pasaka“, „Berželis“, „Eglutė“, „Bitutė“, „Buratinas“, „Žilvitis“, „Gintarėlis“, Tirkšlių lopšelio-darželio „Giliukas“ bendruomenėms. Taip pat ir mokyklos-darželio „Kregždutė“, Kalnėnų progimnazijos, Pavasario ir Užlieknės pagrindinių mokyklų bendruomenėms.
Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovo, gamtosauginių mokyklų koordinatoriaus Renaldo Rimavičiaus pateiktais duomenimis, visos minėtos įstaigos Žaliąsias vėliavas ir sertifikatus pelno jau ne pirmus metus iš eilės.
Pasak jo, Mažeikių rajonas yra tas Lietuvos rajonas, kuriame daugiausia ugdymo įstaigų nuosekliai dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Žaliosios vėliavos – trylikai mažeikiškių įstaigų”

  1. As parašė:

    Sienas turbūt vietoj tapetų klijuoja

  2. Ignas parašė:

    Tos žaliosios vėliavos jau seniai turėtų būti atgyvena – gal jau dvidešimt metų mėtomos tiems kas nori… Kai kurios mokyklos, įtariu, po tiek ir turi. Kur jas dėti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto