Žemalė ir Šerkšnėnai turės savo herbus

Svarstymui pateikta nemažai pirminių eskizų variantų, o po svarstymų bus konkrečiau apsispręsta, kokie herbai labiausiai atitinka šerkšnėniškių ir žemališkių lūkesčius.

Planuojama ir tikimasi, kad dar šiais metais bus gautas Lietuvos heraldikos komisijos pritarimas ir Žemalė bei Šerkšnėnai įgis savo herbų etalonus, herbines vėliavas ir antspaudus.
Tokį norą išreiškė bendruomenės. Tinkamiausias, priimtiniausias variantas bus renkamas iš daugiau nei dešimties pirminių eskizų.

});

Sulaukė pritarimo

Mažeikių rajono politikai ketvirtadienį nusprendė įpareigoti Savivaldybės merę Rūtą Matulaitienę kreiptis į Lietuvos heraldikos komisiją su prašymu inicijuoti Žemalės bei Šerkšnėnų herbų etalonų, herbinių vėliavų ir antspaudų sukūrimą.
Kultūros, sporto ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Rūta Končiutė-Mačiulienė politikams svarstyti pristatė du sprendimų projektus.

„Žemalė yra istorinė vietovė su gilia praeitimi. Yra daug istorinės medžiagos, kuria pasinaudojus galima kurti herbą. Žemalė yra turėjusi turgaus...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto