Žemdirbiai kratosi mokesčio už kelius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemdirbių atstovai priešinasi kelių mokesčio jų naudojamai technikai įvedimui, ir jeigu nebus atsižvelgta į jų poziciją, žada protestus. Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis neabejoja, kad protestuotojus palaikytų ir mažeikiškiai ūkininkai. 

Neseniai vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo svarstoma galimybė nuo kitų metų apmokestinti žemės ūkio techniką kelių mokesčiu. Jeigu Seimas tokiems užmojams pritartų, žemdirbiams tektų mokėti kelių mokestį už važiavimą rajoninės reikšmės krašto keliais didžiagabarite arba sunkiasvore žemės ūkio technika – traktoriais, savaeigėmis mašinomis ir pan.
Metinis traktoriaus kelių mokestis gali sudaryti nuo 580 iki 2200 litų.
Įstatymo projekte numatoma, kad tokio mokesčio mėnesio tarifas turi būti ne didesnis kaip 10 proc. metų tarifo, o dienos – neviršyti 2 proc.
Plačiau apie tai ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.

8 Atsakymai į “Žemdirbiai kratosi mokesčio už kelius”

 1. Mokesčių mokėtojas parašė:

  O kuo ūkininkas lygesnis už kitus piliečius? Važinėja tais pačiais keliais, kaip ir visi kiti. O dabar traktoriai ohoho kokie – retas automobilis dar tokio galingumo būna. Dvigubi mokesčiai jiems turėtų būt, ne tik, kad visai nemokėt.

 2. Ūkininkas Kęstas parašė:

  As turiu viksrini traktoriu ДТ-54. Kai išvažiuoju į asfaltą ant metalinių viksru užmaunu guminius viksrus ir mano traktoriukas asfalto negadina. Dirvoje nuimu gumas ir varau su metalinais vikšrais..

 3. Oponentui parašė:

  Bet turi tu viksriniu ,as gi nesakau kad visi ,o as niekam nieko nepavydziu as tik pries isskirtines salygas kai kurioms grupems verslininku / turiu omeny ukininkus/ mokesciai juos pjauna ?Ar tik juos vienus?Man biznis nesiseks ,o kitam uzemusiam mano vieta gal eisis kuo puikiausiai ,ir be to as ne lietuvis ,as Zemaitis

 4. Joniui parašė:

  kelintas ūkininkas vikšrinį beturi? ar iš mėnulio nukritai? Tikri lietuviai, kad tik kam nors blogiau būtų, o kad patys mokesčius nuo minimumo mokt, tylit…

 5. Jonis parašė:

  Aisku kad reikia apmokestint ,o tai gaunas kad as turiu 2 furas moku mokesti ,darau bizni ,o ukininkas daro savo bizni su savo tehnika tai kuom mes skiriames ?O del keliu gadinimo tai taip pravaziuoja visksrinis asfaltu ir duobiu lopai lekia velniop ir be to kodel vienam bizniui silnamio salygos o kitam visokiausi mokesciai ,o jeigu biznio savikaina per didele, keiskit bizni i ta kur pelningesnis o tai verkia pastoviai tai tas neapsimoka tai tas darykit bizni kuris apsimoka

 6. Jurgis parašė:

  Žinoma būtinai reikia apmokestinti ūkininkus nes jie yra vieni iš pagrindinių kelių gadintojų.

 7. Nijolė parašė:

  Mano kaimynas kai veža pavasarį ir rudenį mėšlą, tai asfaltu gatvėje be guminių batų neišbrisi. O jau smarvelė…

 8. Gitana parašė:

  Kas labiausiai gadina kaimo kelius, visi vieningai nedvejodami pasakys, kad ūkininkai. Kai išriaumoja iš dirvos purvinais tekiniais į žvyrkelį, tai tik purvai taškosi ir akmenys laksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto