Žemėtvarkos dokumentai bus rengiami ir skaitmenine forma

Aktualijas aptarė Žemėtvarkos skyriaus ir Savivaldybės specialistai. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikiškiai žemėtvarkininkai susitiko su Savivaldybės žemės tvarkymo ir teritorijų planavimo specialistais ir aptarė dokumentų skaitmenizavimą bei kitus svarbius klausimus.

Naujovė – nuo kitų metų

Nacionalinės žemės tarnybos Mažeikių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus santarvė.lt sakė, kad susitikimas buvo naudingas abiem pusėms: nuspręsta skaitmenizuoti teritorijų planavimo dokumentus, Savivaldybės archyve informacija bus saugoma ir kompaktiniame diske. Savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Štakonaitė pažadėjo pateikti Mažeikių rajono ir miesto bendrųjų planų skaitmeninę medžiagą.
Nuspręsta pamažu pereiti prie reikalavimų dokumentus teikti skaitmenine forma ir su elektroniniu parašu. Tai turėtų būti taikoma jau kitų metų pradžioje: matininkų bus prašoma visus teritorijų planavimo dokumentus pateikti ne tik popierine, bet ir skaitmenine forma.
„Tikslesni duomenys padės išvengti klaidų projektuojant sklypus šalia gyvenviečių ar miestų, padės išvengti ginčų su piliečiais. Tikimasi, kad dėl to bus geriau patikslinti ir laisvo valstybinio fondo sklypai“, – akcentavo Z. Šimkus.

Būtina patikslinti kadastro duomenis

Žemės tvarkymo specialistai aptarė teritorijų planavimo dokumentų registravimo Savivaldybėje tvarką, būtinų pateikti dokumentų formatus, teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir servitutų ar specialiųjų sąlygų nustatymo problemas, tiesiant inžinerinius tinklus, ir kt. aktualijas.
Sutarta, kad žemės sklype pastačius, rekonstravus, kapitaliai suremontavus statinius, iškasus tvenkinius, nutiesus kelius ar įrengus kitus inžinerinius statinius, būtų reikalaujama atlikti tų žemės sklypų kadastrinius matavimus. Žemės sklypo kadastro duomenys privalo būti pakeičiami ne vėliau kaip iki statinio įregistravimo arba statinio kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto registre. Įgyvendinus šią tvarką būtų užtikrinamas tinkamas kadastro duomenų patikslinimas pasikeitus sklypo naudojimo sąlygoms, išvengiama požeminių ar antžeminių inžinerinių įrenginių pažeidimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto