Žemo slenksčio kabinetams – lėšos iš ES

Žemo slenksčio paslaugų poreikis priklausomybę nuo psichotropinių bei narkotinių medžiagų turintiems žmonėms mūsų rajone nemažėja.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad trejus metus bus finansuojama vadinamųjų žemo slenksčio kabinetų veikla dešimtyje Lietuvos savivaldybių.
Tarp finansavimą gausiančiųjų – ir Mažeikiai. Priklausomybę nuo narkotinių medžiagų turintiems asmenims pagalba čia teikiama daugiau nei dešimtmetį.
Tai, kad tokių paslaugų poreikis mūsų rajone didėja, liudija ir šis sprendimas, ir SAM pateikiama statistika.

Vykdoma prevencinė veikla

Mobiliuose arba stacionariuose žemo slenksčio paslaugų kabinetuose priklausomybių nuo narkotikų turintiems asmenims teikiamos įvairios prevencinės paslaugos. Panaudoti švirkštai, adatos, tvarsliava keičiama į sterilius. Atėjusiuosius kabineto darbuotojai konsultuoja, kaip pradėti aktyvų gydymąsi nuo priklausomybių, suteikia informacijos, kur kreiptis norint pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV), hepatito C ir įvairiais kitais atvejais.
Europos socialinio fondo lėšomis Lietuvoje žemo slenksčio kabinetai bus finansuojami pirmą kartą. Projektams įgyvendinti skirta daugiau nei 1,4 mln. eurų. Sergantiems priklausomybe nuo narkotikų asmenims kabinetai duris atvers Ukmergėje, Švenčionyse, Visagine, Vilniaus mieste ir rajone, Kėdainiuose, Alytuje, Kaune, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Iki šiol finansavo Savivaldybė

Mažeikiuose žemo slenksčio kabinetas – ne naujiena. Jis nenutrūkstamai veikia nuo 2007 metų. Iš pradžių kabinetas buvo įsikūręs Mažeikių ligoninės patalpose, vėliau persikėlė į Nakvynės namus. Jis įkurtas siekiant, kad priklausomybės problemų kamuojami žmonės turėtų kur kreiptis pagalbos, kad viešose vietose, daugiabučių laiptinėse nesimėtytų švirkštai bei adatos.
Dar 2017 metais buvo prabilta apie tai, kad netrukus startuos ES priemonė, pagal kurią bus finansuojama tokių kabinetų veikla. Tačiau biurokratiniai procesai užsitęsė ir savivaldybėms galimybė teikti paraiškas žemo slenksčio kabinetams finansuoti atsirado tik šiemet.
Mažeikių patirtis tokia: pagalba kenčiantiems nuo priklausomybių per šį kabinetą 12 metų buvo finansuojama iš Savivaldybės biudžeto lėšų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Žemo slenksčio kabinetams – lėšos iš ES”

  1. G parašė:

    Eilinį sykį valkatoms gyvenimą pagerina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto