Židikai: renovacijos „siaubas“ nepasitvirtino

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija metus pradėjo… skundais.
Anoniminiai skambučiai pasiekė redakciją, Švietimo skyrių, kitas institucijas. Visiems buvo pranešta, kad dėl gimnazijoje vykstančios renovacijos vaikai šąla, be to, yra maitinami nekokybišku maistu.
Į redakciją paskambinusi moteris paaiškino: dėl visko kalta gimnazijos vadovė, kuri iššvaistė renovacijai skirtus pinigus.
„Santarvei“ nuvykus į Židikus bei labiau pasidomėjus šia istorija, paaiškėjo: kažkas labai „myli“ gimnaziją ir jos direktorę.

Gimnazijoje šąla vaikai!

„Santarvės“ redakcija sulaukė skambučio – Irenos vardu prisistačiusi moteris papasakojo apie „tragišką“ situaciją, susidariusią Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje.
Pasak jos, pamokos vyksta nešildomose patalpose, nes mokykloje atliekami renovacijos darbai ir šildymo sistema dėl to išjungta. Mokyklos valgykla dirbanti su trukdžiais – vaikams pateikiamas maistas esantis nekokybiškas ir sugedęs. Be to, mokiniai negali gauti duonos tiek, kiek nori – jos riekelė duodama tik prie sriubos.
Irena taip pat pranešė, kad mokyklos renovacija stringa, nes gimnazijos direktorė iššvaistė pinigus. Pašnekovės teigimu, nemaža jų dalis esanti išnaudota šventėms ir baliams, kurie vyksta pačioje gimnazijoje…

Gimnazijoje šildoma

Skambutis mus pasiekė pirmadienį. Antradienį, iš pat ryto, niekam nieko nepranešę nuvykome į Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnaziją.
Mokyklos teritorija išties iškasinėta, tačiau įėję į gimnaziją šalčio nepajutome.
Visose klasėse radiatoriai buvo šilti, kai kur net karštoki – specialiai tai patikrinome. Tik vienoje klasėje vienas iš radiatorių buvo šaltas.
Apie tai, kad klasėse pakankamai šilta, byloja ir tai, kad daugelis vaikų sėdėjo be viršutinių drabužių, o tie, kas turėjo striukes, paaiškino, kad nespėjo jų nusivilkti per pertrauką. Vienoje iš klasių buvo vaikų, vilkinčių tik sportinius marškinėlius trumpomis rankovėmis.
Į mūsų klausimus, ar mokykloje šalta, moksleiviai atsakė priešingai: šilta.

Priekaištų gimnazijai neturi

Gimnazistai neturėjo pretenzijų ir mums užsukus į valgyklą. Patiekalai pakankamai skanūs ir dėl to problemų nėra.
Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė paaiškino: įstaiga prisijungė prie sveikatingumo programos, stengiamasi, kad patiekaluose būtų mažiau cukraus ir druskos, kad vaikai vartotų daugiau daržovių.
Tiek valgyklos darbuotojos, tiek gimnazijos vadovė pripažino, kad toks menių pasikeitimas gali būti ne visiems priimtinas. O dėl duonos… „Vaikai jos gali gauti, kiek tik nori“, – atsakė direktorė.
R. Širvinskienės teigimu, iki šiol gimnazija nėra sulaukusi priekaištų iš veterinarinės tarnybos.
Tai „Santarvei“ patvirtino Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Vaidotas Sungaila: „Kol kas jokių nusiskundimų dėl Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos nesame gavę, kaip ir nėra buvę nustatyta kokių nors pažeidimų“.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Židikai: renovacijos „siaubas“ nepasitvirtino”

 1. Komentatorius parašė:

  Taip visada reaguosite į kiekvieną apsiperdusios pensininkės skambutį?

 2. Petras, Pikeliai parašė:

  Baisu, kad kažkokios šlykštynės bando sugriauti puikią mokyklą ir įgelti gerbiamai Direktorei. Nejaugi jau pasiektas toks šlykštumo lygis?

 3. Nesamonės parašė:

  Visada atsiranda tokių žmonių kuriems tiesiog viskas blogai. Tegul padaro mokykloje apklausą pačių mokinių ir pamatys kas ir kaip. Ir šiaip Lietuvoje yra ne viena mokykla ir jeigu kas nepatinka visada galima rinktis kitą mokyklą. Mokyklos Direktorę puikiai pažįstu ir galiu pasakyti kad tokių žmonių yra tik vienetai. Jei ne šios Direktorės nuopelnai tai Židikų mokyklos gal jau seniai nebebūtų.

 4. Zose tu zose parašė:

  Nėra dūmų be ugnies. Čia tokia patarlė, bet ar jums suprast

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Šitaip skųsti gali tik bailiai, kurie nežino tiesos. Mes labai laimingi turėdami gimnaziją, kurioje jauku ir gera mokytis mūsų vaikams. Ir didžiausias indėlis dėl to yra direktorės, kuri sugeba ir mokytojų kolektyvą suburti rimtam darbui. Ir visų rezultatas – Židikų gimnazijos vaikai žinomi visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Ne be direktorės pastangų gautos lėšos ir renovacijai. Pavydėkit anonimai…

 6. Didziausi parašė:

  Aferiugos tokiuose atokiuose kaimuose ir yra kaimieciai nieko nesupranta tai ir isvarto viska kaip jiem patogiau visur didzioji gimine.

 7. Zose parašė:

  Židikai savame stiliuje…tik skųsti ir temoka visa gyvenimą…..kunigus….mokyklos direktore…daktare…yra tokių bailių kaime kurie bijo ateiti ir pasakyti kas nepatinka…pakalbėti….paklausti apie tai kas neramina….vietoj to kad kaime pasidžiaugtume,kad turime gimnaziją…tyliai skundžiame…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto