Židikiškė abiturientė kalbėjo minėjime Seime

Samanta Uikytė atminčiai įsiamžino su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Nedidelė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos delegacija dalyvavo šalies Seime vykusiame minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti. Minėjimo metu kalbą pasakė ir gimnazijos abiturientė Samanta Uikytė.

Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė pasakojo, kad Samanta praėjusiais metais drauge su dar keliais moksleiviais iš gimnazijos dalyvavo ekspedicijoje į Krasnojarsko kraštą, todėl ir buvo pakviesta į Seimą pasidalinti savo įžvalgomis.
„Šiuo atveju Samanta Seime atstovavo ne tik mūsų gimnazijai, rajonui, bet ir daliai Lietuvos jaunimo“, – teigė gimnazijos vadovė.
Prieš kalbėdama apie savo dalyvavimą kelionėje į Krasnojarsko kraštą, S. Uikytė pažymėjo, kad jaunimas, kurdamas savo šalies ateitį, turi žinoti jos kultūrą ir istoriją ir pasinaudojo Antikos išmintimi, kad „Žmonės, nežinantys savo istorijos, visada lieka vaikai“.
„Šiandien, minėdami Gedulo ir vilties dieną, prisimename vieną skaudžiausių Lietuvos puslapių –  tremtį, kurią patyrė ne vieno mūsų seneliai ir proseneliai. Kokia laisvės kaina mokėta už savo krašto nepriklausomybę ir laisvę? Kiek prievarta išvežtų nekaltų žmonių taip ir nesugrįžo atgal į Lietuvą, mirė atšiauriuose Sibiro kampeliuose, su ilgesiu galvodami apie paliktą gimtinę?“ – retoriškus klausimus uždavinėjo židikiškė.

3 Atsakymai į “Židikiškė abiturientė kalbėjo minėjime Seime”

  1. www parašė:

    Tiek dailės ,tiek muzikos mokykloje -tas pats gyvatynas.

  2. lada parašė:

    įdomu ar švietimas tirs ar vėl numuilins? ne pirmas kartas tie cirkai.

  3. gudas parašė:

    ar teisybė, kad dėl direktoriaus Steponavičiaus smurto dailės mokykloje pavaduotoja išėjo iš darbo, kas dedasi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto