Židikiškės aistra – ledinės maudynės ir bėgimas

Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Židikuose mano pasekėjų dar nėra. Vyras žiūri, žiūri ir, manau, pratinasi mintyse… Gal kada irgi ners į eketę“, – taip apie žiemos maudynes pasakojo maratono bėgimus pamėgusi Daiva Batakienė.

Metų pradžia paminėta eketėje

Sausio 1-ąją tradiciškai minima Pasaulinė ruonių diena. Šią dieną visi ledinių maudynių mėgėjai bei entuziastai visame pasaulyje lenda į eketes ir taip pažymi Naujųjų metų pradžią. Praėjusių metų sausio pradžioje pirmą kartą į eketę įnėrusi židikiškė Daiva Batakienė negalėjo šios datos nepažymėti.
„Planavau sausio pirmąją sutikti su Radviliškio „ruoniais“, kurie tradiciškai tądien rengia maudynes eketėje. Tokios maudynės vyko daugelyje Lietuvos vietovių, o Radviliškis buvo arčiausiai. Tačiau susirgo vaikas, visa šeima negalėjome išvažiuoti. O tokią dieną norisi bendrystės, pasibuvimo su šeima, todėl teko eiti pas kaimynus į tvenkinį, kur jau buvo išpjauta eketė, ir paminėti tą dieną būtent Židikuose“, – pasakojo moteris.
Pirmojo panėrimo į šaltą vandenį židikiškė nelabai ir prisimena. Sako tik, kad nebuvo lengva, užtat įdomu, reikėjo įveikti ir baimę, ir neįprastus pojūčius, bet išlipus iš eketės ją apėmė didžiulė euforija.
Pirmosioms maudynėms moteris ruošėsi mėnesį – kiekvieną dieną penkioms minutėms tekdavo palįsti po šalto vandens dušu. D. Batakienė pripažįsta, kad buvo sunku, bet nusiteikimas, kad tai padės įveikti ledinio vandens išbandymą, stūmė į priekį.

Maudynėmis galima mėgautis

Pirmosios „šaltosios“ šio sezono maudynės židikiškei prasidėjo dar praėjusių metų lapkritį, kai vanduo atvėso. Moteris neslepia, kad ilgai, apie dešimtį metų, jautė vandens baimę. Net praėjusią vasarą, ir per didžiausius karščius, gal tik kelis kartus atsivėsino vandens telkinyje.
„Kaimynai jau priprato prie mano apsilankymų žiemą ar vėlyvą rudenį šalia jų tvenkinio. Vyras Alvydas vis žiūri, žiūri į mano maudynes, kažką galvoja, tačiau dar neprisideda, o prievarta yra negalima. Taip, šalta, tačiau tai psichologiškai atpalaiduoja, prideda adrenalino ir yra labai malonu. Svarbu niekur neskubėti, ramiai su įkvėpimu ir iškvėpimu pasimėgauti šiomis maudynėmis“, – sakė moteris.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Ledinės maudynės propaguojamos įvairiai. Vieni „ruoniai“ apie dešimt minučių išbūna eketėje, paplaukioja, kiti tris kartus paneria visa galva ir šoka lauk. Židikiškė turi savą tradiciją – pabūna iki kaklo dvi minutes, tris kartus paneria galva, po to dar pabūna minutę, tada lipa lauk iš eketės. Ji stengiasi tris ar keturis kartus per savaitę panerti į eketę, tačiau pripažįsta, kad miestelyje pasekėjų kol kas nėra – yra viena panelė, kuri jau turi tradiciją į eketę įlįsti sausio 1-ąją, tačiau tai ir viskas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Židikiškės aistra – ledinės maudynės ir bėgimas”

  1. Farmace parašė:

    Dar prie viso šito sveiką maistą ir sveikus produktus dadėt (https://farmace.lt) ir bus visa sveikatos piramidė. Bėgioju ir pats 6 km, jausmas superinis, nuotaika irgi superinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto