Židikiškiai dalijasi su užsieniečiais žiniomis ir patirtimi

Šiame projekte dalyvauja 7 komandos iš įvairių Europos šalių. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje, vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Comenius daugiašalės partnerystės  projektą „Jaunųjų europiečių indėlis į geresnę ateitį“, šią savaitę vieši svečiai iš Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos.


Bendradarbiavimas tęsiasi

Projekto koordinatorė Židikuose Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Bartkuvienė pasakojo, kad mokykla prieš tai vykdė projektą apie ateities energiją, tad liko nemažai tarptautinių partnerių, o ypač židikiškiai susidraugavo su bulgarais – su jais vykdė dvišalį projektą.
„Bulgarai turi daug draugų. Mes – taip pat, tad susibūrėm dar vienam daugiašaliam tarptautiniam projektui apie jaunųjų europiečių indėlį į geresnę ateitį“, – džiaugėsi pašnekovė.
Kai židikiškiai pabandė dalyvauti tarptautiniame projekte pirmą kartą, suprato, kokią naudą ir kokias galimybes tai teikia moksleiviams… „Provincijoje gyvenantis vaikas būna labai susikaustęs, pats suvaržytas iš vidaus, niekaip nepadrąsėja, yra neatviras bendravimui. Bet tie vaikai, kurie išvažiuoja į Europą, pagyvena svetimoje šeimoje, susitinka su kitos kultūros žmonėmis, jie keičiasi akyse“, – tikino L. Bartkuvienė.


Trys pagrindiniai žingsniai

Šis projektas  turi tris pagrindinius žingsnius: šalių kultūros pažinimas, jų panašumų ir skirtumų analizė. Kitas žingsnis – savanorystės, paremtos bendryste tarp kartų. Mokiniai turi galimybę pažinti ir pajausti, kaip svarbu yra skirti laiko kitiems, sukurti glaudesnius ryšius su senesnės kartos žmonėmis ir prireikus jiems ateiti į pagalbą. 
Dar vienas projekto žingsnis – moksliniai išradimai ir tai, kaip jie paveikė dabartinę kartą. Kiekviena delegacija turėjo paruošti namų darbus – pateikti savo šalies mokslininkų išradimus ir parodyti, kuo tai svarbu.

4 Atsakymai į “Židikiškiai dalijasi su užsieniečiais žiniomis ir patirtimi”

 1. Mokytoja (mokinei) parašė:

  Mielai mokinei noriu priminti, kad už Comenius projekto dienas bus dirbama spalio 28,29 ir 30. Taigi tegul mokinei ar dar ,,kam nors“ būna aišku, kad niekas niekur nenusižengia.

 2. as parašė:

  Gėda,matyt čia tokį komentarą, pavydas kažkam…
  (mokinei)

 3. Mokinei parašė:

  Kvaile tu kvaile.

 4. mokinė parašė:

  Kad tik pamokų nebūtų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto