Židikiškiai keliavo po Europą

Į Europą iš Židikų vyko Reda Stankutė ir Martynas Klemenis, 9 klasės mokiniai, bei vienuoliktokė Andželika Jokubauskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Trys Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniai – Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto organizuoto nacionalinio moksleivių trumpametražių filmų konkurso „Mano Europa“ II turo laureatai – drauge su grupe Lietuvos mokinių ir studentų keliavo po Europos miestus.

Aplankė keturis miestus

Į Europą iš Židikų vyko Reda Stankutė ir Martynas Klemenis, 9 klasės mokiniai, bei vienuoliktokė  Andželika Jokubauskaitė. Juos nacionaliniam konkursui ruošė socialinė pedagogė Nijolė Mažeikaitė.
Kelionės į Strasbūrą globėja – europarlamentarė dr. Laima Liucija Andrikienė. Išvykos metu moksleiviai aplankė Prahą, Strasbūrą, Paryžių, Berlyną.

Susitiko su europarlamentare

Židikiškiams įsiminė susitikimas su europarlamentare dr. L. L. Andrikiene pačiame pačiame Europos Parlamente. Svetingai pasisveikinusi su moksleiviais ir studentais, ji kalbėjo apie savo, kaip politikės, veiklos vertybes bei atsakinėjo į atvykusiųjų klausimus, o jos padėjėjai kiekvienam svečiui įteikė prisiminimo dovanėles.

Asmeninio albumo nuotr.

Dalyvavo posėdyje

Mokiniai turėjo galimybę stebėti Europarlamento plenarinį posėdį, kuriame buvo svarstomi ES daugiamečio biudžeto bei ES piliečių sekimo, kurį ilgą laiką atlikinėjo Jungtinės Amerikos Valstijos, klausimai.
Vėliau lietuvaičiai, europarlamentarės kvietimu, pietavo Europos Parlamento restorane, o iškilminga vakariene mėgavosi „Brasserie au Dauphin“ restorane Strasbūre.
Neišdildomų įspūdžių paliko ir dar viena L. L. Andrikienės dovana keliautojams – ekskursija po Strasbūrą laivu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto