Židikiškiai prieš šventes sulaukė netikėtų svečių ir dovanų

Gyventojai savo pašto dėžutėse rado rankų darbo atvirukų. Nuotr. iš Židikų kultūros
centro archyvo

Įprastai gruodis židikiškiams, kaip ir daugeliui mūsų rajono žmonių, būdavo gausus įvairių šventinių koncertų, susitikimų. Šie metai visiems yra kitokie – santūresni, šykštesni bendravimo, pramogų ir linksmybių. Ir vis tik kultūros sektoriaus darbuotojai iki pat gruodžio 16 dienos, kol įsigaliojo nauji ir griežtesni karantino reikalavimai, stengėsi kiek galėdami pakelti gyventojų nuotaiką.
Vienas iš tokios veiklos pavyzdžių – Židikų kultūros centro darbuotojų iniciatyva.

Metė iššūkį kolegoms

Židikų kultūros centro kultūros darbuotojai drauge su kolege – Salomėja Macijauskiene iš Šerkšnėnų kultūros centro inicijavo kalėdinį muzikinį iššūkį. Jį priėmusių 8 Mažeikių rajono kultūros centrų kolektyvai atlieka muzikinius kūrinius, filmuoja vaizdo įrašus ir skelbia juos savo paskyrose socialiniame tinkle „Facebook“.
Šio iššūkio dalyvių tikslas – artėjančių švenčių proga praskaidrinti rajono gyventojų kasdienybę, juos nudžiuginti.
„Šiuo laikotarpiu norėtųsi pasveikinti kiekvieną rajono gyventoją. Todėl susivienijome ir kibome kurti improvizuotus mažus pasirodymus, juos filmuoti ir skelbti internete. Kiekvieną savaitę nuo gruodžio pirmos dienos iki pat Kalėdų mūsų rajono gyventojai galės stebėti kultūros centrų virtualius pasirodymus“, – „Santarvei“ pasakojo viena iš šio sumanymo autorių – Židikų kultūros centro kultūros renginių organizatorė Ieva Pocevičiūtė.

Aplankė vietinius gyventojus

Be to, dar praėjusią savaitę Židikų kultūros centro darbuotojai bei vietos bendruomenės nariai suvienijo jėgas ir kartu saugiai leidosi į „Kalėdinę kelionę“ po miestelį.

Židikiškės kultūros namų darbuotojos ir bendruomenės narės pasistengė aplankyti ir artėjančių švenčių proga pasveikinti ir suaugusiuosius, ir vaikus. Nuotr. iš Židikų kultūros
centro archyvo

Vyresnio amžiaus žmonės savo pašto dėžutėse ar ant namų palangių rado Židikų bendruomenės narės Audronės Balsytės ir I. Pocevičiūtės sukurtus rankų darbo atvirukus su eilėmis, šventiniais palinkėjimais. Iš viso buvo pagaminta ir perduota daugiau nei 60 atvirukų.
Židikiškės kultūros centro atstovės, seniūnaitė ir bendruomenės narė aplankė ir seniūnijos teritorijoje gyvenančius naujakurius. Jiems bekontakčiu būdu taip pat buvo įteikti atvirukai, Vitos Veselienės kepti skanumynai.

Nuotr. iš Židikų kultūros centro archyvo

„Šiemet Vitos kepiniai nustebino ne vieną. Iš meduolinės tešlos konditerė iškepė Židikų bažnyčios maketą. Šis valgomas meno kūrinys padovanotas Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui. Pasveikinome visų Židikų įmonių, įstaigų atstovus, gražią, tvarkingą, daug vaikučių auginančią Jadvygos ir Tado Stonkų šeimą. Mūsų centro atstovai per nuotolį bendravo su Marijos Pečkauskaitės gimnazijos pradinukais ir darželį lankančiais vaikais“, – pasakojo kultūros centro darbuotoja.
Pasak I. Pocevičiūtės, nepaisant to, kad sąlygos šiemet sudėtingos, kad teko laikytis griežtų saugumo reikalavimų, net ir per nuotolį aplankyti židikiškiai – ir vaikai, ir suaugusieji – džiaugėsi jiems parodytu dėmesiu, šventinių personažų apsilankymu, nedidelėmis dovanėlėmis.

2 Atsakymai į “Židikiškiai prieš šventes sulaukė netikėtų svečių ir dovanų”

 1. Jurgita parašė:

  AČIŪ Židikų kultūros centro darbuotojams už nuotaikingą vaikų pasveikinimą prie mokyklos. Vaikai buvo pradžiuginti. Jautėmės kaip po Kalėdinės eglutės šventės.

  1. Daiva parašė:

   Nuosirdus Aciu Zidiku kulturos centro darbuotojai,gerb.Seniunaitei ir bendruomenes narei uz netiketa ir malonu apsilankyma pas mus.Graziu Jums svenciu. Likite visi sveiki siuo itin sunkiu laikotarpiu.
   Su pagarba
   V.D. Dabrickai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*