
Savo gebėjimus ir patirtį sostinėje demonstravo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos keturios gimnazistės. Nuotr. iš asmeninio archyvo
Dainų šventės metu prie Valdovų rūmų buvo įsikūręs Vaikų amatų miestelis, kur buvo galima stebėti, kaip daromi tradiciniai dirbiniai, pabandyti patiems jų pasigaminti.
Savo gebėjimus ir patirtį čia demonstravo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos I klasės gimnazistės Laura Žeimytė, Gintarė Stonytė ir II klasės – Laura Vaitkutė, Agnė Damulytė.
Abiejų Laurų darbai eksponuojami Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidarytoje liaudies meno parodoje.
SULAUKĖ SUSIDOMĖJIMO
Vaikų amatų miestelio idėja – supažindinti su Lietuvos amatų įvairove: nuo jau pažįstamų vaikystėje karpinių, vytelių pynimo ir margučių iki sudėtingesnių, nekasdieniškų, tokių kaip masyvesnio medžio drožyba, kalvyste, audimu.
Gimnazijos dailės-technologijų mokytoja Inga Šilinskaitė „Santarvei“ pasakojo, kad daugelis jaunųjų amatininkų buvo įsikūrę palapinėse. Vaikai, darę įvairius gaminius, sulaukė nemažai susidomėjimo. Žmonės norėjo pamatyti, kaip gimsta senieji lietuvių amatai, prisiliesti prie medžiagos, įrankio bei pasimokyti šį tą atlikti patys.
DŽIAUGIASI ĮVERTINIMU
I. Šilinskaitės teigimu, tos keturios dienos buvusios labai įtemptos. Laisvalaikio likdavo nedaug. Net ir kolektyvų pasirodymų, išskyrus prie Valdovų rūmų koncertavusius folkloro ansamblius, neteko matyti.

Dainų šventės metu prie Valdovų rūmų buvo įsikūręs Vaikų amatų miestelis. Nuotr. iš asmeninio archyvo
„Tačiau vaikai nenusimena, jiems svarbu, kad buvo pastebėti ir pakviesti dalyvauti bei pristatyti savo gebėjimus“, – kalbėjo mokytoja.
Vaikų amatų dirbtuvėse dalyvavo talentingi vaikai, kurie savo gebėjimus atskleidė Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuotame mokinių „Sidabro vainikėlio“ konkurse.
KARPINIAI – IR PARODOJE
Židikiškių L. Žeimytės ir L. Vaitkutės sukurti darbai karpinių technika eksponuojami Dainų šventės proga Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidarytoje liaudies mano parodoje. Merginoms buvo įteiktos knygos, kuriose išspausdinti ir jų sukurti kūrybiniai darbai.
I. Šilinskaitė informavo, kad parodoje eksponuojami pastarųjų penkerių metų kūriniai, atspindintys visus to laikotarpio pasiekimus, išsaugotas, o retkarčiais ir atkurtas tradicijas, naujų interpretacijų įvairovę.
Darbus pristatė daugiau nei penkis šimtai talentingų Lietuvos meistrų.
Vaikų dirbiniai į parodą buvo atrinkti po Moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ .
UŽIMA PRIZINES VIETAS
Moksleives konkursui ruošusi mokytoja I. Šilinskaitė mano, kad „Sidabro vainikėlis“ – rimtas konkursas, kurio tikslas – ne tik ugdyti mokinių gebėjimus ir amatus. Jo dalyviai skatinami atsigręžti į liaudies tradicijas ir jomis remtis, kuriant šiandieninius darbus.
ŽIDIKIŠKIAI KONKURSE DALYVAVO NE VIENERIUS METUS
„Jau anksčiau mūsų moksleivių popieriaus karpiniai yra sulaukę gerų įvertinimų, tačiau to „sidabro vainikėlio“ vis nepavyksta pelnyti“, – apie gimnazistų siekius šypsodamasi kalbėjo mokytoja.
Šiemet vykusiame Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ skirtingose amžiaus grupėse Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivės – 15-metė L. Žeimytė ir 17-metė L. Vaitkutė – už popieriaus karpinius laimėjo trečiąsias vietas.