Židikų gimnazijoje – 3D mokomųjų objektų klasė

Nuotrauka iš Marijos Pečkauskaitės gimnazijos archyvo

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje duris atvėrė išmanioji 3D klasė, kurios mokomosios programos skirtos biologijos, fizikos, chemijos ir matematikos mokymui ir mokymuisi. Išmaniosios klasės principas analogiškas 3D kinui, kai specializuotų akinių pagalba yra matomi erdviniai vaizdai su galimybe virtualiai pažinti reiškinius, procesus, pavyzdžiui, regėti širdies darbą, matyti molekulių dalijimosi ir jungimosi procesus, erdvinių kūnų pjūvius.
Šiandienos mokykloje technologijos privalo būti neatsiejama ugdymo proceso dalis, taip atsiranda galimybė ne tik gilinti mokslo žinias, bet ir užtikrinti kokybišką bendradarbiavimą su mokiniais, tikintis geresnių mokymosi pasiekimų. AB „ORLEN Lietuva“ vadovų supratingumo ir požiūrio į inovacijas dėka gimnazijos mokiniams atsivers didesnės galimybės ir motyvacija mokantis gamtos ir tiksliųjų mokslų. 3D objektai padės įsisavinti ir suprasti pateikiamą informaciją greičiau ir efektyviau.
Klasės atidarymo proga gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė pažymėjo, kad puikų rezultatą pavyko pasiekti, suvienijus bendruomenės pastangas, Savivaldybės pagalbą ir ,,ORLEN Lietuva“ paramą. Dėkodama AB „ORLEN Lietuva“ generaliniam direktoriui Michal Rudnicki, sekretoriato vadovei Jovitai Kačerauskienei ir kitiems svečiams iš bendrovės, džiaugėsi, kad ugdymo procese įdiegti išmanieji objektai ne tik nepaliks nė vieno abejingo, bet ir įtrauks net mažiausiai motyvuotus mokinius.

Nuotrauka iš Marijos Pečkauskaitės gimnazijos archyvo

Kartu su gimnazijos bendruomene pasidžiaugti 3D mokomųjų objektų klase atvyko Mažeikių r. savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, gimnazijos kuratorė, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė, Seimo nario Valiaus Ąžuolo padėjėja Reda Šiaulienė, Telšių vyskupijos komunikacijos koordinatorius, kunigas Donatas Liutika bei Židikų seniūnė Skirmutė  Stasytė.
Svečiai džiaugėsi, kad šalia mokslo atsiranda verslas, o gimnazistai turės unikalią galimybę įdiegti išmaniąsias technologijas tiksliųjų ir gamtos mokslų srityje.
Visus sužavėjo pirmoji pamoka. Joje dalyvavo svečiai, gimnazistai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Nuostabus jausmas, kai specializuotų akinių pagalba priartėja trimačio objekto vaizdas: atsiveria žmogaus širdies skyriai, galima patirti cheminės medžiagos skilimo procesus ar netgi animacinių filmų veikėjų buvimą taip arti.
Mokantis matematikos dažnai sunku įsivaizduoti, kiek kokia figūra užima tūrio, o 3D klasėje viską galima tiesiog pamatyti. Net ir nemylintys matematikos mokiniai šį dalyką ima matyti bei suprasti visai kitaip. Tai akivaizdi pagalba mūsų vaizduotei, nes iš pažiūros „sausas“ mokslas tampa kur kas įdomesnis, – džiaugėsi mokytojai.
Ši novatoriška vaizdinė medžiaga mokymąsi darys patrauklesnį, pamokas įdomesnes, ypatingai tai aktualu mokiniams, kuriems sunkiau suvokti erdvinę ir vizualinę informaciją.
,,ORLEN Lietuva“ investicija į 3D technologijų įdiegimą gimnazijoje ne tik palengvins mokymosi procesą, bet ir padės mokiniams pasirenkant tolimesnį profesijos kelią.
Laima BARTKUVIENĖ,
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos
direktorės pavaduotoja ugdymui

3 Atsakymai į “Židikų gimnazijoje – 3D mokomųjų objektų klasė”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kas čia nesuprantamo, Auksodė nesusirado rėmėjų, o ir ORLEN yra tik Židikų seniūnijos teritorijoje

  2. Nesupratau parašė:

    Kodėl tokią klasę įrengė Židikuose, o ne Auksodėje? Kodėl meras taip nuskriaudė teniumeriją??! Baisu!

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    IR VEL VALDZIAZMOGIAI VISUR LENDA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto