Židikų gimnazistai ruošiasi ekspedicijai į Irkutską

Prieš dvejus metus jaunieji židikiškiai jau buvo išsiruošę į panašią ekspediciją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija laimėjo finansavimą Lietuvos kultūros tarybai pateikusi projektą „Istorija gyvai“. Tai leis gimnazijos moksleiviams drauge su bendrijos „Lemtis“ nariais liepos pabaigoje vykti į Irkutsko sritį tvarkyti Lietuvos tremtinių kapinių ir kapaviečių.
Kadangi projektinių lėšų ekspedicijai nepakanka, ją paremti židikiškiai prašo geros valios žmonių.

Vieninteliai šalyje

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė džiaugėsi, kad jiems – vieninteliams šalyje moksleiviams, pasisekė gauti šio projekto dalinį finansavimą.
„Mes siekiame ne tik puikių akademinių žinių, bet ugdome ir formuojame asmenybę, ypatingą dėmesį skiriame dvasiniam, altruistiniam, pilietiniam vaikų brandumui. Ši ekspedicija nėra lengva – tai ne ekskursija, tad vaikams joje nėra paprasta“, – teigė gimnazijos vadovė.
Dalyvauti ekspedicijose, prisilieti prie istorijos gyvai židikiškius paskatino susitikimai su jau daugelį metų ekspedicijas į lietuvių tremties vietas organizuojančios bendrijos „Lemtis“ nariais.

Reikalinga parama

Ekspedicijos lietuvių tremties vietomis M. Pečkauskaitės gimnazijos vaikams nėra naujovė: trys jų 2013 metų vasarą Permės krašte tvarkė kapavietes, rinko istorinę medžiagą, dalyvavo susitikimuose su vietos lietuviais. Po to savo potyriais jie dalijosi su kitais moksleiviais, visuomene. Ekspedicijoje dalyvavęs jaunasis gimnazijos šaulys Martynas Klemenis savo įspūdžius papasakojo respublikiniame rašinių konkurse ir tapo nugalėtoju.
Šiemet vasario mėnesį židikiškiai vėl pateikė paraišką Lietuvos kultūros tarybai ir gavo finansavimą. Pasak R. Širvinskienės, kadangi projektas valstybės finansuojamas tik dalinai, lėšų planuotiems darbams atlikti nepakanka – dar dvigubai tiek reikia susirinkti.
„Todėl kreipiamės į visus galinčius ir norinčius prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Taip pat kviečiame prisijungti jaunimą iš tų mokyklų, su kuriomis mūsų gimnazija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį arba kurie planuoja mokytis mūsų gimnazijoje. Gal yra tokių, kurių seneliai ilsisi Irkutsko krašte“, – kvietė R. Širvinskienė.
Norinčių paremti projekto įgyvendinimą židikiškiai prašo lėšas pervesti į AB „Swedbank“ sąskaitą LT 497300010002547267.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*