Židikų kultūros namuose – prevencinis renginys „Saugi vasara“

Nuotrauka iš VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus archyvo

Pirmadienį Mažeikių rajono Židikų kaimo kultūros namuose Mažeikių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė gyventojams surengė prevencinį renginį „Saugi vasara“, į kurį buvo pakviesta bendruomenės pirmininkė, seniūnė ir 3 saugių kaimynysčių grupių nariai su pirmininkais bei kitais gyventojais.
Susitikimo metu bendruomenė išgirdo naudingos informacijos apie tai, kaip netapti nusikaltimo auka, išvengti vagysčių atvejų, kaip saugoti savo turtą, neįkliūti į sukčių pinkles, taip pat buvo supažindinti su nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų prevencija. Kalbėta jautria ir aktualia tema –apie smurtą – smurtą artimoje aplinkoje, prieš vaikus. Gyventojai supažindinti su smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatomis, smurtautojo iškeldinimo tvarka, kardomųjų priemonių rūšimis, taikomomis atliekant ikiteisminį tyrimą, bei pagalbos iškvietimo elektroninio įrenginio išdavimo tvarka.
Pareigūnė akcentavo, kad gyventojai nebūtų abejingi savo gyvenamosios aplinkos saugumui, puoselėtų bendruomeniškumą, gražius tarpusavio santykius, pilietiškumą, kartu spręstų iškilusias problemas ir padėtų vieni kitiems. „Bendruomenė, būdama stipri ir vieninga, gali sukurti saugią aplinką, kurioje visiems bus gera augti, dirbti ir gyventi“, – kalbėjo pareigūnė.

Nuotrauka iš VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus archyvo

Renginio metu Probacijos tarnybos vyresnioji specialistė Irena Sadauskienė gyventojus supažindino su Probacijos tarnybos veikla, informavo apie vykdomą teistų asmenų priežiūrą, pristatė elektroninio stebėjimo įrangą – apykoję bei patarė gyventojams kilusius ginčus spręsti mediacijos pagalba, kreipiantis į Probacijos tarnybos mediatores. Mediacija – tai galimybė konfliktuojančioms šalims ginčą išspręsti taikiai, ne teisminio proceso metu ir priimti abiem šalims priimtiną sprendimą.
Gyvo garso muziką gyventojams dovanojo saksofonistė Karina Astrauskaitė, kuriai gyventojai ir pareigūnė nuoširdžiai tarė ačiū už nuostabų koncertą. Dalyvavusieji linksmojoje estafetėje gavo prizų.
Nuoširdus, betarpiškas ir šiltas susitikimas bei bendravimas neformalioje aplinkoje, prie arbatos puodelio praėjo nepastebimai ir paliko visiems malonių įspūdžių.
Audronė JURDONAITĖ-OSTRAUSKIENĖ,
Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto