Židikų seniūnijoje sumedžiotas trichinelioze sergantis šernas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Veterinarijos specialistai informavo, kad prieš savaitę mūsų rajone sumedžiotam šernui nustatyta trichineliozė. Dėl šios priežasties būtina tikrinti ne tik medžioklės laimikį, bet ir kiaulių skerdieną.

Nustatė užkratą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą, kad praėjusį penktadienį Židikų seniūnijoje, Naudvarės miške, sumedžiotam šernui nustatytas užkrėtimas trichinelėmis.
„Apie tai informavome Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugiją. Židikų seniūnijoje medžiotojai privalo organizuoti lapių, mangutų ir kitų plėšrūnų naikinimą. Tuo pačiu turi būti mažinama benamių gyvūnų populiacija, naikinami graužikai prie pirminio gyvūnų apdorojimo aikštelių bei laikomasi kitų veterinarinių reikalavimų“, – teigė Artūras Konderauskas, departamento administravimo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas.
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvei“ sakė, kad visa užkrėsto šerno mėsa, kailis ir viduriai buvo sunaikinti. Apie nustatytą trichineliozės atvejį informuota rajono Savivaldybė bei Židikų seniūnija. Seniūnija privalo apylinkių gyventojus informuoti, kad paskerstas kiaules būtina ištirti dėl trichineliozės. Pagal medžioklės taisykles, bet kuris medžiotojų sumedžiotas šernas ir taip turi būti patikrintas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto