Židikuose gimsta nauja tradicija – mezgimas viešumoje

Nemažas būrys židikiškių atsiliepė į kvietimą išeiti pamegzti viešumoje. Vidos Abrasonienės
nuotr.

Antrąjį birželio šeštadienį yra minima Pasaulinė mezgimo viešumoje diena.
Šią dieną paminėjo ir mezgančios, neriančios vąšeliu, kitų amatų mokančios ar norinčios išmokti židikiškės.

Lietuvoje – naujas dalykas

Europoje, Amerikoje ir net Australijoje Pasaulinė mezgimo viešumoje diena minima jau daugelį metų ir kasmet ji sulaukia vis didesnio žmonių susidomėjimo.
Ši iniciatyva, kai bendraminčių – mezgėjų, nėrėjų ar kitais rankdarbiais užsiimančių žmonių – bendruomenės kartą per metus susirenka užsiimti mėgstama veikla, Lietuvoje prasidėjo maždaug prieš penketą metų.
Židikuose Pasaulinė mezgimo viešumoje diena šiemet surengta pirmąkart. Idėją suburti rankdarbių mėgėjas ir paminėti šią dieną Židikų kultūros centrui pasiūlė židikiškės Irina Klemenienė ir Danguolė Dauginienė.

Patirtimi dalijosi mokytoja

Kultūros centro darbuotojai paruošė ir miestelyje iškabino į Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos paminėjimą kviečiančius skelbimus. Dalis mezgimą ir kitokius rankdarbius mėgstančių moterų į šį renginį buvo pakviestos asmeniškai.
Prie šios iniciatyvos prisijungė, drauge mezgė, nėrė, kompozicijas iš augalų kūrė, naujų dalykų mokėsi ir bendravo apie 15 židikiškių.

Smagu pabūti drauge su bendramintėmis ir mezginiais rankose. Vidos Abrasonienės nuotr.

Buvusi chemijos mokytoja Zofija Šlyčienė renginio dalyves pamokė, kaip reikia dviem virbalais megzti kojines ir įvairių įdomybių, susijusių su mezgimu.
„Mokytoja yra garbingo amžiaus ir labai darbšti, kantri, šviesi moteris, norinti savo žinias ir patirtį perduoti kitiems“, – „Santarvei“ sakė Židikų kultūros centro režisierė Vida Abrasonienė.

Mato poreikį susiburti

Židikuose veikia moterų rankdarbių klubas „Auksarankės“.
Per Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną paaiškėjo, kad miestelyje yra ir daugiau įvairiais rankdarbiais užsiimančių moterų, kurios nėra šio klubo narės.
Viena iš šio renginio organizatorių – V. Abrasonienė sako, kad jis pavyko. Tai patvirtina renginio dalyvių atsiliepimai, nuomonės, šypsenos.
„Pasibuvimas truko apie 3 valandas. Gal būtume pabuvusios ir ilgiau, tačiau buvo bepradedą lyti.
Pasitikrinome, kad toks pasibuvimas reikalingas. Šiemet dalyvavo vietinės židikiškės, o kitąmet kviesime rankdarbius mėgstančius žmones ir iš aplinkinių kaimų“, – ateities planais pasidalijo pašnekovė.
Tikimasi, kad Mažeikių rajone ateityje atsiras ir daugiau žmonių, prisijungiančių prie iniciatyvos išeiti pamegzti gryname ore.

Mokslas rodo mezgimo naudą

Mokslininkai įvardija nemažai mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją ir net kodavimą, o taip pat gelbsti kenčiantiesiems chronišką skausmą. Mezgimas malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį, plačiai naudojamas Valdorfo pedagogikoje ir net vadinamas „smegenų joga“. Be to, mezginiai yra ir puiki dovanos idėja.

Loreta BUTKUTĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto