Židikuose – nemokamos veiklos „Versmėse“

R. Končiutė-Mačiulienė ir jos kolegė A. Jokubauskienė – vienos pagrindinių
šio simpoziumo organizatorių.

Jau trečius metus Mažeikių rajono savivaldybė drauge su partneriais organizuoja profesionalių menininkų, restauratorių ir paveldosaugos specialistų sambūrius. Šiemet visi, besidomintys sakraliniu menu ir kultūros paveldu, liepos 19–25 d. laukiami Židikuose vykstančiame sakralinio meno ir paveldo simpoziume „Versmės“.

Renginys tampa tradicija

Mintis rengti panašaus pobūdžio renginius gimė prieš trejus metus: Inesos Stankienės pasiūlytą idėją Sedoje organizuoti plenerą-kūrybines dirbtuves „Odė bažnyčiai“ pavyko puikiai įgyvendinti.
„Pleneras itin patiko vietos bendruomenei ir rajono svečiams, todėl nuspręsta kitais metais Žemalėje organizuoti dar didesnį renginį – simpoziumą, kuris pavadintas „Versmėmis“. Šiemet Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios 200 metų jubiliejaus proga, Židikų parapijos klebono kun. Dainoro Židacko kvietimu, antrasis simpoziumas vyksta Židikuose“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.
Židikų miestelyje gausu kultūros vertybių, iki šiol jaučiama rašytojos, labdarės, uolios katalikės Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos dvasia, o liepos 21-ąją – jos mirimo dieną – simpoziumo metu bus įteikta Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija.

Kviečia apsilankyti

Bendromis Mažeikių rajono savivaldybės, generalinio rėmėjo AB „ORLEN Lietuva“ ir kitų partnerių lėšomis organizuojamo savaitę truksiančio renginio veiklos lankytojams nemokamos, tad laukiama daug dalyvių.
„Kviečiame savo kraštiečius ir rajono svečius apsilankyti ir pasinaudoti galimybe pasiklausyti įdomių paskaitų, dalyvauti seminaruose bei organizuojamose įvairiose veiklose, pabūti šv. Mišiose, taip pat apžiūrėti ir Židikų apylinkes. Tikimės, kad šis simpoziumas bus tikrai ne paskutinis, ir džiaugiamės, kad dėl to esame žinomi visoje šalyje. Norime ir toliau žengti šiuo keliu“, – teigia S. Bernotienė.

S. Bernotienė kviečia kraštiečius ir rajono svečius dalyvauti Židikuose vykstančiuose renginiuose.

Lektoriai – savo sričių profesionalai

Atvykusieji į paskaitas galės stebėti profesionalių dailininkų, tapytojų kūrybinį procesą, turės galimybę paveldo apsaugos bei tvarkybos klausimais pasikonsultuoti su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos specialistų komanda.
„Simpoziume dalyvaujantys lektoriai puikiai išmano sakralinį meną ir paveldo specifiką. Matysime, kaip gimsta nauji meno kūriniai, kaip sakrali aplinka įkvepia jų kūrėjus ir kokios čia atsiveria kūrybinės versmės. Džiaugiamės, galėdami sudaryti sąlygas mažeikiškiams ir svečiams gyvai pamatyti, išgirsti, užduoti rūpimus klausimus minėtų sričių profesionalams, neišvažiuojant iš savo rajono“, – tvirtina Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė ir priduria, jog šių metų simpoziumo organizacinę komandą papildė naujos narės – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Aistė Jokubauskienė bei skyriuje savanoriaujanti Vilniaus universiteto kultūros istorijos ir antropologijos studentė, mažeikiškė Airinga Kneitaitė.

Ne tik bažnyčioje, bet ir kitose erdvėse

Simpoziumo veiklos vyks Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Kultūros centre, Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje, memorialiniame muziejuje ir kitose miestelio erdvėse. Paskaitos bus transliuojamos tiesiogiai Kultūros paveldo departamento „Facebook“ paskyroje.

Praėjusiais metais „Versmės“ vyko Žemalėje. Organizatoriai:
Žemalės bendruomenės pirmininkas Paulius Pocevičius, renginio idėjos autorė I. Stankienė, Žemalės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas Petras Smilgys, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai R. Končiutė-Mačiulienė.

„Kviečiu sekti informaciją, aktyviai registruotis ir dalyvauti edukacinėse programose, kuriose išmoksime karpyti iš popieriaus skirtukus, užuolaidėles, galėsime išbandyti jėgas piešdami, tapydami, sužinosime medžio darbų restauracijos subtilybių, mokysimės virti pončkas – gardų desertą, kuriuo Marija Pečkauskaitė mėgdavo vaišinti savo svečius“, – sako R. Končiutė-Mačiulienė.
Simpoziumas baigsis sekmadienį kartu su Šv. Onos atlaidais, kuriuos fotografijose įamžins garsus fotomenininkas, Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius.

Galimybėnuvykti ir grįžti nemokamai

Mažeikiškiai ir miesto svečiai, norintys dalyvauti simpoziumo renginiuose, iš Mažeikių į Židikus gali kasdien nuvykti ir sugrįžti nemokamai.
Autobusas iš prekybos centro IKI (Sedos g. 18, Mažeikiuose) automobilių stovėjimo aikštelės važiuos tokiu grafiku: antradienį, liepos 20 d., 15.00 val.; trečiadienį, liepos 21 d., 13.30 val.; ketvirtadienį, liepos 22 d., 14.30 val.; penktadienį, liepos 23 d., 15.00 val.; šeštadienį, liepos 24 d., 12.30 val.; sekmadienį, liepos 25 d., 11.20 val.
Regina GIRDENIENĖ
Nuotraukos autorės ir iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo
Sut. MS-41

One Reply to “Židikuose – nemokamos veiklos „Versmėse“”

  1. Anonimas parašė:

    Nemokamų veiklų nebūna. Kažkas sumoka už tai. Visi tai žino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*