Žiemą tenka pasirinkti, kas geriau – būti sveikam ar madingam

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Jau antrą savaitę laikosi šalti orai. Žiemos malonumų laukusiems žmonėms tenka susidurti ir su nemalonumais. Vieni pavojingiausių – žiemos traumos.
Medikai primena, kad kiekvienas metų laikas turi savo aprangą ir avalynę, todėl geriau būti sveikiems – nei madingiems.

Daug priežasčių

Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas, traumatologas Vytautas Džiugas „Santarvei“ sakė, kad per pirmąsias šių metų savaites padaugėjo susižalojusių žmonių, kurie traumas patyrė griūdami.
„Žmonės dažniausiai virsta dėl slidžių takų, kelių. Jie tiesiog neįvertina esamos situacijos. Neretai būna netinkamai apsirengę ar avintys nepritaikytą avalynę. Kodėl taip yra, sunku pasakyti. Juk, pavyzdžiui, visi žino, kad, lyjant lietui, reikia išsitraukti skėtį. Taip ir daro. O prasidėjus žiemai kažkodėl neskubama keisti avalynės ir drabužių“, – sakė medikas.
Dalis traumų įvyksta dėl nevalytų ir nepabarstytų takų, kuriais vaikšto pėstieji. Tuomet ir žieminė avalynė negelbsti, nebent šiek tiek apsaugo.
„Mane stebina, kad ankstyvą rytą pradeda valyti kelius, kuriais važiuoja automobiliai ir kitas transportas, o pėsčiųjų takai, šaligatviai valomi daug vėliau. Manau, kad turėtų būti atvirkščiai, nes automobilis bet kokiu atveju keliu pravažiuos, o žmogus per užpustytus ir slidžius šaligatvius ne visada sėkmingai praeis“, – savo nuomonę išsakė traumatologas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto