Žiemos žūklės mėgėjai pagaliau sulaukė tinkamo ledo

Nuotr. iš redakcijos (ELTA) archyvo

Spustelėjus šaltukui, jau praėjusį savaitgalį ant rajono vandens telkinių rinkosi poledinės žūklės mėgėjai. Dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimo mažeikiškiai žvejai negali išvykti toliau, tačiau sako, kad ir rajone yra gerų vietų poledinei žūklei.
Aplinkosaugininkai ne tik žvejus, bet ir mėgėjus čiuožinėti ant ledo ragina būti atsargius.

Pirmoje vietoje – atsargumas

Poledine žūkle užsiimantis ugniagesys gelbėtojas Darius Pocevičius praėjusį savaitgalį išbandė du rajono vandens telkinius – šeštadienį lipo ant Varduvos upės ledo ties naftos perdirbimo gamykla, sekmadienį bandė laimę ant Renavo tvenkinio ledo.
Šeštadienį pavyko ištraukti 13 ešerių, iš kurių penki ar šeši buvo gana nemaži, o sekmadienį žvejys į namus grįžo išvis be laimikio.
„Renave nekibo ne man vienam – šeštadienį čia žūklavęs vyras sakė, kad per dieną jam užkibusi tik lydeka, kuri „nuėjo“ po ledu su visu valu. O štai draugai pasakojo, kad savaitgalį tiršta žvejų buvo Ukrinuose prie elektrinės, o ir laimikio – ešeriukų ir raudžių – nestigo“, – pasakojo žvejys.
Tuo, kad ant ledo reikia būti atsargiam, D. Pocevičius įsitikino pats – buvo tokių vietų, kur ledas apneštas sniegeliu, ten su peikena (metaliniu strypu, naudojamu ledui prakirsti – red.) jį buvo galima pramušti iš vieno užsimojimo, apie smaigų būtinybę kalbėti net neverta – tai turi būti įaugę į kraują.

Nuotaikos – skirtingos

Nuo skirtingų rajono vandens telkinių žvejai grįžta būdami skirtingos nuotaikos. Šeštadienį su draugais Bugeniuose prie malūno buvęs prisiekęs žvejys Bronius pirmosios poledinės žūklės metu sugavo vienintelį ešerį, tokiu pat laimikiu galėjo pasigirti ir kartu žvejojęs draugas, o štai Raimondas Makauskas, savaitgalį praleidęs ant Varduvos ledo, teigė, kad buvo gana nemažas ešerių laimikis.
„Pakraščiuose ledo storis apie dešimt centimetrų, o štai toliau žingsniuojant peikena jau būtina – vietomis ledo storis – tik penki šeši centimetrai. O laimikis yra neblogas: bendraminčiai pasakojo, kad sugavę ir puskilogramį, ir septynių šimtų gramų ešerį, o kas žvejoja kitais masalais, tai džiaugiasi ir raudėmis, ir karšiukais. Aišku, žvejų nuotaikos ne ypač geros – dėl judėjimo apribojimų negalima vykti ant Kuršių marių, bet yra, kaip yra. O kas nori žvejoti, tikrai randa ir mūsų rajone gana gerų vietų – juk turime ir Pašerkšnės bei Šerkšnėnų tvenkinius, Plinkšių ežerą, kitus tvenkinius“, – sakė žvejys.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto