Žinių semiasi rajono mokyklų bibliotekų darbuotojai

Seminarui vadovavo mokyklų bibliotekų švietimo konsultantės Aldona Paulauskienė (dešinėje) ir viešnia Sofija Jurkuvienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gabijos gimnazijoje šiandien prasidėjo tris dienas truksiantis seminaras rajono mokyklų bibliotekininkams. Jame bus kalbama apie mokyklų bibliotekininkų darbą su informacine sistema MOBIS.

Kuriamas bendras tinklas

Šiuos mokymus organizavusi Gabijos gimnazijos bibliotekos vedėja Aldona Paulauskienė pasakojo, kad centralizuota informacinė sistema MOBIS Lietuvos mokyklose pradėta diegti nuo 2003 metų.
Pagrindinis šios sistemos diegimo tikslas – sukurti kompiuterizuotą mokyklų bibliotekų tinklą.
„Visoms mokykloms centralizuotai bus sudarytas elektroninis knygų katalogas, tad šie mokymai ir skirti tam, kad visų mokyklų bibliotekininkai mokėtų dirbti su naująja sistema“, – pasakojo A. Paulauskienė.
Dviem dešimtims rajono mokyklų bibliotekininkių mokymus veda Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja, mokyklų bibliotekų švietimo konsultantė Sofija Jurkuvienė.

Mokyklų bibliotekininkės įgis žinių ir įgūdžių, kaip bibliotekose dirbti su centralizuota informacine sistema. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mokymai naudingi

Šiomis dienomis vykstantys mokymai – jų pirmasis etapas. Antrasis numatytas birželio pabaigoje.
Šie mokymai – dalis Ugdymo plėtotės centro vykdomo projekto „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones“.
„Toks projektas ir mokymai mokyklų bibliotekininkams labai naudingi, kadangi tai padės gerinti   darbo, paslaugų kokybę ir efektyvumą, didinant mūsų, kaip ugdymo proceso dalyvių, darbo apimtis ir įvairovę“, – įsitikinusi A. Paulauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto