Žinutė mažeikiškiams: saugoti save ir aplinkinius

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Lietuvoje prasidėjo antroji karantino savaitė.
Besimokantiems gyventi kiek kitokiu ritmu, nei buvo įprasta, mažeikiškiams šiandien informaciją tiesioginėmis transliacijomis radijuje bei internetu teikė Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė bei Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys.
Visuomenei ištransliuotos pagrindinės žinios: šiuo metu vienkartinių apsaugos priemonių medikams užtenka. Mobilusis patikros punktas Telšiuose veikti turėtų pradėti rytoj.

Medikai – labiausiai pažeidžiami

Oficialiais, tyrimų metu patvirtintais duomenimis, mūsų rajone šiuo metu nėra nė vieno asmens, kuris būtų užsikrėtęs koronavirusu.
Iki šiol per visą karantino laikotarpį į Klaipėdos ar Šiaulių ligonines tyrimams buvo išvežta 19 asmenų.
Kare su koronavirusu medikų bendruomenė yra svarbiausia kovotoja, tačiau kartu ir labiausiai pažeidžiama, nes kasdien kontaktuoja su gyventojais.
Pasak S. Kakčio, medikai šiuo metu gyvena taip pat, kaip ir visi šalies žmonės. Tačiau jų nerimas didesnis, nes jie ne tik turi saugotis, kad patys neužsikrėstų virusu, bet ir kad neužkrėstų kitų.
Šiuo metu ligoninėje dėl kitų ligų, ne dėl koronaviruso, gydomi 105 pacientai. Jų artimieji, nepaisydami to, kad Lietuvoje įvestas karantinas, labai nori savo artimuosius lankyti, perduoti lauknešėlių su maisto produktais.

Perskirstomos pamainos

Įstaigos vadovas sakė, kad jau yra ir dar bus griežtinamos lankymo, daiktų ar maisto perdavimo sąlygos. Iki minimumo mažinamas ir ligonių buvimo ligoninėje laikas.
Ieškoma priemonių, kaip kitaip, nei buvo įprasta iki karantino, organizuoti ligoninės darbuotojų pamaininį darbą. Darbuotojų komandos perskirstomos taip, kad vienos su kitomis neturėtų jokio sąlyčio ir neperduotų galimo viruso užkrato.
Savivaldybės administracijos direktorė L. Nagienė patikino: mažeikiškiams vandenį, dujas, šilumą teikiančių, daugiabučius namus administruojančių bendrovių vadovai irgi ieško galimybių atskirti darbuotojų pamainas.
„Tai reikalinga tam, kad, susirgus bent vienam kurios nors konkrečios pamainos darbuotojui, visi tos pamainos darbuotojai izoliuotųsi. Gyvename ne šia diena, žiūrime į priekį“, – paaiškino L. Nagienė.

Atsiliepia rajono verslininkai

Mažeikių ligoninė šiuo metu turi 100 tūkst. apsauginių pirštinių, 500 respiratorių, 5 tūkst. chirurginių chalatų ir kitų apsaugos priemonių. Skaičiuojama, kad jų užteks savaitei.
„Nenumatėme, kad ir dėl darbo saugos priemonių iškils komplikacijų. Šiandien tos bėdos nėra, bet, jei įmonės turi savo sandėliuose tų priemonių, mums jų reikia“, – radijo „Mažeikių aidas“ laidoje ir tiesioginėje transliacijoje per savivaldybės „Facebooko“ paskyrą kalbėjo S. Kaktys.
Beje, įmonės jau atsiliepia į rajono vadovų, ligoninės direktoriaus pagalbos prašymus.
Pirmadienį iš mažeikiškės įmonės „Midateksas“ sulaukta apsaugos priemonių siuntos. Joje – 237 vienkartiniai kombinezonai, 20 tūkst. vienetų įvairių dydžių vienkartinių pirštinių, 23,5 tūkst. vienkartinių kaukių, 150 respiratorių, 84 akiniai su reguliuojamomis kojelėmis, 10 porų vienkartinių antbačių, 5 litrai dezinfekcinio skysčio.
Šios priemonės bus paskirstytos mažeikiškiams savanoriams, kurie dirbs mobiliajame patikros punkte Telšiuose, medicinos, socialiniams darbuotojams.

Saviizoliacija suprantama ne visiems

Savivaldybės atstovės pastebėjo: visuomenei vis dar trūksta suvokimo apie tai, kas yra saviizoliacija.
Labiausiai to nesuvokia grįžusieji iš užsienio. Žmonės nesupranta, kad, grįžtant iš jūrų ar oro uostų, negalima turėti kontaktų su kitais žmonėmis. Nesuvokia, kad grįžti reikia į saviizoliacijai pritaikytas patalpas savo namuose arba, jei tokių patalpų jų šeimos neturi, į Savivaldybės parūpintas vietas ir jose sąžiningai praleisti 14 dienų, nesusitinkant su kitais asmenimis, niekur neišeinant.
Gaunama pranešimų apie tai, kad grįžusieji iš užsienio nesilaiko saviizoliacijos reikalavimų. Tačiau apie baudas, kurios būtų taikomos tokiems asmenims, Vyriausybė dar tik sprendžia.
Todėl gavus tokią informaciją su nesiizoliuojančiais asmenimis bandoma susikalbėti geruoju.

Ragina saugoti save ir kitus

Savivaldybės gydytoja D. Jurkūnienė mūsų rajono gyventojams dar kartą priminė: koronavirusas yra labai užkrečiamas, perduodamas žmogaus žmogui. Jį „pagauti“ galima ir nuo paviršių.
„Kviečiu kiekvieną prisiimti asmeninę atsakomybę. Prašome likti namie, vengti susibūrimų, plautis rankas, valyti namus drėgnu būdu ir panašiai.
Saugokitės patys, saugokite savo vaikus, artimuosius. Pabūkime atsakingi, pakentėkime, visa tai laikina, visa tai praeis“, – apibendrino Savivaldybės gydytoja.

2 Atsakymai į “Žinutė mažeikiškiams: saugoti save ir aplinkinius”

  1. Haris parašė:

    Varyt n…ui ta Nagiene. Paskelbe , jog bus dezinfekuojamos, o kur grafikai. Brieda varo ir tiek.

  2. Vytautas parašė:

    Gerus darbus reikia daryti tyliai ir be fanfarų.Nagienė pasirinko kitą kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*