Žiogaičių problemos pradėtos spręsti

Savivaldybė dėl tvinstančių Žiogaičių pagalbos kreipėsi į Šiaulių specialistus, su jais aptartos gyvenvietės nusausinimo galimybės. Yra vilčių, kad dar šią vasarą prasidėsiantys melioracijos darbai išspręs problemą ir rajono biudžeto pinigų nereikės.

PROBLEMĄ BANDĖ SPRĘSTI
Apie Žiogaičių kaimo problemas „Santarvė“ rašė ne kartą. Apsilankę kaime užfiksavome vandenyje skęstančius namus, ūkinius pastatus.
Žmonės pasakojo nebegalį naudotis šuliniais, patalpose įrengtais tualetais. Į tokią situaciją gyventojai buvo patekę ir praėjusį rudenį, ir žiemą po polaidžio.
Kai žmonės dėl savo bėdos kreipėsi į Savivaldybę, jiems buvo bandyta padėti. Rudenį buvo sutvarkyta Petrikų sodyboje „užlūžusi“ melioracijos sistemos dalis. Liudai ir Liudui Petkams sutikus (teko kasti jų žemę) buvo pakeista dalis vamzdyno, tikėtasi, kad juo vanduo subėgs į drenažo šulinį. Tam 30 tūkstančių litų skirta iš Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervinio fondo.
Tačiau ši pagalba problemos ne tik neišsprendė, bet dar labiau paaštrino, nes, pajudinus sistemą, atsivėrė kitos bėdos. Po smarkaus lietaus vandens susikaupdavo tiek, kad šulinys nebespėjo jo sugerti ir bala sutyvuliavo ne tik Petrikų sodyboje – dar daugiau bėdų vanduo pridarė kaimynams.
Ir vėl žmonės ėmė atakuoti seniūniją, Savivaldybę. Jų atstovai kūrė gelbėjimo planus. Buvo iškastas 250 metrų ilgio griovys, tikėtasi, kad į jį subėgs paviršinis vanduo ir gyvenvietė bus išgelbėta nuo vandens. Tačiau griovį pripustė ir po atlydžio sodybos vėl skendėjo vandenyje.

SUSITIKO SU SPECIALISTAIS
Savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius „Santarvę“ patikino nepamiršęs Žiogaičių gyventojams duoto pažado išspręsti jų problemas. Nors situaciją vertino Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija, tačiau vicemero siūlymu buvo nutarta kreiptis į „Šiaulių hidroprojekto“ specialistus.
Praėjusią savaitę šiauliškiai lankėsi Mažeikiuose ir su jais aptartos gyvenvietės nusausinimo galimybės. „Šiaulių hidroprojekto“ skaičiavimu, darbai kainuotų apie 150 tūkstančių litų, dar 16,5 tūkstančio litų tektų sumokėti už projektą. Savivaldybei, anot vicemero, nebūtų lengva surasti tiek pinigų.

VILTIS – MELIORACIJA
Savivaldybė apsisprendė kol kas neskubėti su gyvenvietės nusausinimu. Šių metų vasarą bus pradėtas įgyvendinti šalia gyvenvietės esančių laukų melioracijos projektas, jau prasidėjusios viešųjų pirkimų procedūros.
J. Siminkevičius išsakė specialistų nuomonę, kad pakloti nauji vamzdžiai galbūt padės išspręsti problemą.
„Dabar paklotų vamzdžių diametras yra 20 centimetrų, naujųjų vamzdžių bus – 25 centimetrai. Atsiras didesnės galimybės nutraukti vandenį į šulinius, galbūt jis nebeplūs į gyvenvietę“, – samprotavo vicemeras.
Melioracijos pirmasis etapas turėtų būti baigtas dar šiemet. Jeigu šie darbai nieko nepadėtų, Savivaldybė ieškos finansinių galimybių gyvenvietės nusausinimo projektui.
Nuotrauka Sigito STRAZDAUSKO.: Žiogaičių gyvenvietė ne kartą skendo vandenyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto