Žmones klaidina netinkamas automobilio žymėjimas

Mažeikių ligoninės buvęs greitosios pagalbos automobilis įstaigai tarnauja kaip krovininis transportas, tačiau iki šiol tebėra pažymėtas specialaus transporto ženklais. Tokia situacija sukelia kalbų, kad „greitoji“ naudojama ne tik ligoniams vežti, bet ir asmeniniams tikslams.


BALDAI –
DOVANA LIGONINEI
Į redakciją paskambinęs mažeikiškis „Santarvę“ kvietė užfiksuoti nusikaltimą, kaip greitosios pagalbos automobiliu gabenami baldai.
„Galbūt kažkam labai reikalinga pagalba, o „greitoji“ naudojama tokiems tikslams“, – piktinosi pilietiškai nusiteikęs vyras.
Intriguojantis pranešimas sudomino. Fotografas Sigitas Strazdaukas spėjo nuvykti į įvykio vietą. Išsiaiškinome, kad tai Mažeikių ligoninės automobilis, tačiau detektyvo aptikti nepavyko. Ligoninės direktorius Albinas Lidžius paaiškino, kad „greitosios“ automobilis jau seniai nebenaudojamas pagal paskirtį. Ir tą dieną jis gabeno vaikų ligų skyriaus vedėjos Ritos Lidžiūtės ligoninei dovanotus baldus.
PATYS KURIA
SAVO APLINKĄ
R. Lidžiūtė pasidžiaugė, kad yra budrių, visuomeniškų žmonių.
„Norėčiau, kad jie būtų budrūs ir kituose dalykuose. Šiukšlinama gamta, miestas, šunys teršia vaikų smėlio dėžes, esame abejingi kito nelaimei“, – vardijo bėdas gydytoja.
Skyriaus vedėja mano, kad nieko keisto, jog ji savo baldus padovanojo vaikų ligų ir ankstyvosios korekcijos skyriams. Esą darbe praleidžiame didžiąją dalį dienos, todėl ir norisi susikurti jaukią aplinką.
R. Lidžiūtė pastebėjo, kad ir kiti gydytojai rūpinasi savo įstaiga: atneša vaikiškų drabužėlių, žaislų, knygučių.
Ligoninės direktorius A. Lidžius taip pat pasidžiaugė, kad gydytojai nėra abejingi savo įstaigai – dovanoja baldų, už savo pinigus remontuoja kabinetus.
Ligoninę dėvėtais drabužiais, avalyne paremia Verslininkų asociacija, Rotary klubas. Įstaigos vadovas pastebėjo, kad į ligoninę kartais atvežami žmonės, kuriems medikai ne tik suteikia medicininę pagalbą, bet ir juos aprengia.
NEGALI BŪTI ŽENKLINTAS
Norėdami išsiaiškinti, kam priklauso mūsų fotografo užfiksuotas automobilis, pirmiausia skambinome į Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centrą. Direktorė Virga Domeikienė apgailestavo, kad kažkas netvarkingai naudoja specialųjį transportą, o kaltė krinta šiai įstaigai.
„Mes bene prieš metus įsirengėme kompiuterinę stebėjimo sistemą. Ji nesunkiai padeda atsekti, kur ir kokiu laiku yra „greitosios“ automobiliai. Piktnaudžiauti nebėra galimybių“, – patikino direktorė.
Mažeikių ligoninės direktoriaus A. Lidžiaus manymu, nereikėtų keisti buvusios „greitosios“ paskirties vien tam, kad kažkam kažką įrodytum. Esą automobilis jau nurašomas, ir mokėti pinigus už mašinos perdažymą, jos išvaizdos pakeitimą nėra prasmės.
Viešosios policijos eismo priežiūros poskyrio viršininko pareigas laikinai einantis Eimantas Marcinkevičius informavo, kad specialiajam transportui keliami atitinkami reikalavimai.
„Jeigu specialusis transportas neatlieka jam nustatytų funkcijų, mašina negali būti žymėta. Kas būtų, jeigu „uabai“ prisipirktų „greitųjų“ ir jas naudotų įvairiems pervežimams“, – replikavo pareigūnas.
Sigito Strazdausko nuotr.: Išvydus tokį vaizdą, ne vienam mažeikiškiui kyla įtarimų, jog „greitoji“ naudojama asmeniniams tikslams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto