Žmonių akylumas išgelbėjo pušyną nuo didesnio gaisro

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Įpusėjus lapkričiui, Mažeikių priešgaisrinės tarnybos (PGT) ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti miško paklotę – šito nėra buvę jau daug metų. Pranešimas buvo gautas iš Tirkšlių.

Penktadienį, apie ketvirtą valandą dienos, ugniagesių gelbėtojų ekipažas vyko į Tirkšlius – buvo gautas pranešimas, kad žmonės mato kažką degant pušyne.
Paaiškėjo, kad liepsnos apėmė nedidelį miško paklotės plotą. Kadangi gaisras buvo pastebėtas laiku ir gretai sureaguota, ugnis neišplito, ji buvo sutramdyta per 20 minučių.
Šeštadienį iš Krucių buvo pranešta, kad deginamas laužas, gyventojams trukdo dūmai. Ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad gyventojas, sugrėbęs lapus mažomis krūvelėmis, juos degino, išlaikydamas visus būtinus atstumus.
Šiais metais rajono ugniagesiai gelbėtojai miškus ar miško paklotę gesino 5 kartus, pernai tokių gaisrų buvo dvigubai daugiau.
Mažeikių PGT pareigūnai primena, kad miestuose ir miesteliuose draudžiama deginti laužus ar gamtinės kilmės atliekas (lapus, šakas), o štai kaimiškose vietovėse sausą žolę bei nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų. Be to, būtina šį procesą nuolat stebėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*